Doktorlar Kanser Hastalarına Yeşil Çay Uyarı Yaptı!

Kanser tedavisi gören hastalar için yeşil çay dozu verildi. Onkoloji uzmanı Doç. Dr. Gürbüz Görümlü kanser hastalarının tedavi sürecinde beslenmenin önemini vurgulamasıyla beraber uyarılarda bulunuldu.

Sağlık Rehberi
Sağlık Rehberihttps://saglikrehberi.com.tr
Türkiye'nin Sağlık ve Yaşam Rehberi

İçerikleri

Kemoterapi gören hastaların her gün bir adet maden suyu veya en az sekiz bardak su içmesi gerektiğinin altı çizildi. İşte tüm detayalar…

Kanser Hastaları İçin Uzman Tavsiyesi

Kanser hastalarının sayısı her geçen gün daha da artış gösteriyor. Bunun için gerekli araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Yapılan son araştırmalarda ise kanser tedavisi gören hastaların beslenme alışkanlıkları için sunulan önerilere değinildi. Uzman Doç. Dr. Gürbüz Görümlü konuya dair açıklama yaptı. Açıklamasında ise şu sözleri dile getirdi;

‘’ Kanser tedavisi gören hastalarımızın bu tarz konular için bizi araması son derece mutluluk verici bir durum. Kulaktan dolma ve geçersiz bilgiler yerine doğru kişilerden bilgi almanın önemi açısından büyük bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Tüm bunlar için kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermenin önemli olduğunu düşünüyoruz’’ dedi.

Yeşil Çay Tüketimine Dikkat!

Kanser ve beslenme alışkanlıkları üzerine açıklamada bulunan Doç. Dr. Görümlü konuşmasına şu şekilde devam etti;

‘’ Sağlığınıza dikkat edip kanserden korunmanın ilk ve temel yolu sağlıklı beslenmedir. Meyvelerin bolca tüketilmesi, protein ve lif bakımından zengin yiyeceklerin tüketilmesi ve özellikle baklagiller gurubunu öneriyoruz. Bu sayede hem kendinizi dinç hissedecek hem de kanserden korumuş olacaksınız. Ayrıca kanser tedavisi gören hastalarımızın da yeşil çay oranını azaltmasını tavsiye ediyoruz. Günlük olarak 500 ml’den fazla yeşil çay tüketimi olumsuz etkiler yaratacaktır. Tüm bu uyarıları dikkate almanız gerekiyor. Merak edilen tüm sorular için bilirkişilerden destek almayı da ihmal etmemelisiniz’’ diyerek sözlerine son verdi.

Doktorlar Kanser Hastalarına Yeşil Çay Uyarı Yaptı!

Yazarı Takipte Kal!

Sağlık Rehberi
Sağlık Rehberihttps://saglikrehberi.com.tr
Türkiye'nin Sağlık ve Yaşam Rehberi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz