Ana Sayfa Sağlık Tırnak Soyulmasına Ne iyi Gelir?

Tırnak Soyulmasına Ne iyi Gelir?

0
Tırnak Soyulmasına Ne iyi Gelir?
Tırnak Soyulması

Tırnak soyulmasına ne iyi gelir şeklinde baktığımızda, öncelikle düzenli bakım yapılmasına dikkat etmeniz gerektiğini belirtebiliriz. Tırnak bakımı da kişisel bakım uygulamaları arasında yer alır. Bu nedenle kişisel bakım uygulamalarınız esnasında yapmanız önerilir. Daha bakımlı ve güzel bir görünüm için tırnakların daha hoş görünmesi tabii ki önem taşır. Bunun için, düzenli bir şekilde el ve ayak tırnaklarınıza bakım yapmalısınız. Manikür ve pedikür bakımlarını hijyenik bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Bakım yaptığınız halde ya da normalde, tırnaklarınız soyuluyorsa, bunun önüne geçmek için evinizde özel kürler hazırlayabilirsiniz.

Tırnak Soyulmasına Ne iyi Gelir?

Tırnak soyulmaları, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Stres, yanlış uygulanan diyet programları, uzun süre ellerinizi su altında bırakmak, yanlış beslenme kaynaklı kalsiyum eksikliği gibi sebeplerden dolayı tırnaklar soyulabilir. Aynı şekilde temizlik işlemlerinde, eldiven kullanmadan yapılan durumlarda tırnakların soyulmasına neden olabilmektedir. Bu gibi sebepler ile tırnak soyulmaları yaşayan kişiler, altında yatan nedeni belirledikten sonra, tırnak soyulmasına iyi gelen yöntemleri deneyebilirler.

Tırnak Soyulmasının Nedenleri?

Tırnak soyulmasının ortaya çıkmasına çeşitli durumlar neden olmaktadır. Beslenme, ilaçlar, cilt hastalıkları, kimyasal maddeler, su, takma tırnak, iklim değişiklikleri, vitamin eksikliği vb. etkenler doğrultusunda tırnak soyulmaları gözlemlenebilir. Bunun önüne geçmek için, öncelikle bu nedenler doğrultusunda önlem almanızı önerebiliriz. Daha sonra ilerleme kaydetmiyorsanız, bitkisel kürlerden de yardım alabilirsiniz. Özel bitkisel kürler ile tırnaklarınız daha bakımlı ve güzel görünecektir. Tırnak soyulmasına ne iyi gelir yönündeki yanıtları, her zamanki gibi bitkisel kürlerin oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Tırnak Soyulması

Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Bitkisel Kürler

Tırnak soyulmasına ne iyi gelir, yapılması gereken yöntemlerden bazıları şöyledir:

  • Haftada en az 3 defa kaliteli tırnak güçlendirici parlatıcılar kullanabilirsiniz.
  • Haftada en az 3 defa; tırnaklarınızı sirke ve su karışımında bekletmek de tırnak soyulmalarına karşı önleyicidir.
  • Kullanılan ilaçlar tırnak soyulmalarına neden oluyorsa, kullandığınız ilaçların yan etkilerini okuyabilir ve bu yönde kullanmayabilirsiniz.
  • Çinko, kalsiyum, A vitamini eksikliği de tırnak soyulmalarına ortam oluşturabilir. Bu nedenle bu vitaminlerin alımına özenli bir şekilde dikkat edebilirsiniz.
  • Tırnak soyulmasına iyi gelen özel kür: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve bir tutam tuzu karıştırın. Ardından yaklaşık 20 dakika kadar tırnaklarınızı karışımın içinde bekletebilirsiniz. Haftada en az 3 defa yapabilirsiniz.
  • Soğanda tırnak soyulmalarına iyi gelir. 1 adet soğanı ikiye bölün ve tırnaklarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca içinde tutun.
  • Badem yapı da iyi gelir. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Yaklaşık 10 dakika boyunca tırnaklarınızı karışımın içinde tutun. Daha sonra ılık suyla elinizi yıkayabilirsiniz.
  • Limon-sarımsak kürü: 5 damla limon suyu ile 1 diş ezilmiş sarımsağı karıştırın. Ardından tırnaklarınıza kürü uygulayın, eldiven ile sabaha kadar bekletin.
  • Bir kabın içine ılık suyu alın üzerine; 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Malzemeleri karıştırın. Yaklaşık 20 dakika kadar karışımın içinde ellerinizi bekletin.
  • Tırnak soyulmasına iyi gelen kür: 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı bebe yağı. Malzemeleri karıştırın. Daha sonra pamukla tırnaklarınıza uygulayın. Karışımı her gün üç defa tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Tırnak Soyulmasına İyi Gelen Bitkisel Kürler

Tırnak soyulmasına ne iyi gelir, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan tırnak soyulmalarını bitkisel kürler ile önleyebilirsiniz. Çeşitli yağlar ile özel kürler hazırlayarak tırnak soyulmalarının pratik bir şekilde önüne geçebilirsiniz. Tırnak soyulmalarına; zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, limon gibi daha birçok bitkisel özel kür karışımları iyi gelir. Evlerinize hazırlayacağınız kürler ile tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Ayrıca düzensiz ve yanlış beslenme yöntemleri de tırnak soyulmalarına neden olduğu için, beslenme düzeninize de dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz. Kalsiyum içeren besinleri de tüketmeye özen göstermelisiniz. Tırnak soyulmasına ne iyi gelir; tırnak soyulmalarına bitkisel kürler iyi gelir. Ayrıca tırnaklarınızı uzun süre su ile temastan kaçının. Kimyasal maddelerden de uzak tutmanızda fayda vardır. Bu nedenle temizlik işlemleri için eldiven kullanmanızı öneriyoruz. Ayrıca alınan bazı ilaçlar da tırnak soyulmasının nedenleri arasındadır. Bu açıdan ilaç kullanımında yan etkilerini kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz