Chia Tohumu Maskesi Nasıl Yapılır, Cilde Faydaları

Hem sağlıklı bir yaşam için, hem de hastalıkların tedavisi için etkisi tartışılmaz olan Chia Tohumu maskesi nasıl yapılır?

İçerikleri

Chia tohumunun, sağlık açısından oldukça faydalı olduğu günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. Sağlık için faydalı olan her bitki ya da besinin bakım ve güzelliğimiz içinde katkı sağladığını unutmamak gerekir. Güzellik ya da bakım ürünlerinin her birinin bileşenleri, doğada bitkilerin işlenmesi sonucu elde edilir. Tabii işlenmiş bitki ya da besinler katkı değil zarar verir. Bu nedenle besinlere dikkat ettiğimiz gibi bakım unsurlarında da daha doğal-organik içerikli ürünler yönelmeliyiz. Ya da evde pratik bir şekilde maske ve bakım ürünlerimizi kendimiz hazırlayacağız.

Chia tohumu; Omega3 yağ asitleri, A, B, D, E vitaminlerini ve demir, iyot, magnezyum, kükürt, manganez, fosfor, kükürt, çinko mineralleri içerir. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde, cilt yapısını da korur. Bu nedenle, Chia tohumu maskesi ile cilt yapısını koruduğunuz gibi besleyerek güzellik de sağlayabilirsiniz. Cilt üzerindeki ölü derileri temizler, hücre yenileyici özelliğiyle daha genç bir cilde sahip olursunuz.

Chia Tohumu Maskesi Nasıl Yapılır?

Chia tohumu zengin içeriğiyle, cildi yeniler ve canlandırır. Pratik bir şekilde hazırlanabilen chia tohumu maskesi ile sizlerde daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Chia tohumu ile hazırlayabileceğiniz maskeyi, keten tohumu dahilinde de daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Böylece etkisinden çift kat fayda sağlamış olursunuz. Chia tohumunun sağlık açısından faydaları saymak ile bitmeyen bir listeye sahiptir. Eski zamanlarda da besin değeri yüksek olan bitkinin özellikle kullanıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle, yemek öğünlerimizde chia tohumuna yer vermeli ve dolayısıyla cildimize de katkılarından faydalanabiliriz. Tabii ki maske dahilinde cildinize sürebilir ve daha hızlı bir şekilde cilt üzerindeki etkilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Chia Tohumu

Chia Tohumu Maskesi

Malzemeler: 2 yemek kaşığı Chia tohumu, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı maça tozu şeklindedir.

Hazırlanışı:

Bir kase içinde, Hindistan cevizi yağını ve Chia tohumunu yedirerek karıştırın. Üzerine ise maça tozu ekleyin. Ardından güzelce malzemeleri birbirine yedirin. Hazır kıvama getirdiğiniz özel kürü, temizlediğiniz cildinize dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz.  Chia tohumu maskesi cildinize yaklaşık yarım saat beklemesi yeterli olacaktır. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maskesi düzenli şekilde kullanmayı ihmal etmeyin. Haftanın belirli günlerinde düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle daha genç ve canlı bir cilde kavuştuğunuzu gözlemleyeceksiniz.

Keten ve Chia Tohumu Maskesi

Malzemeler: 1 yemek kaşığı Chia tohumu, 1 yemek kaşığı Keten tohumu.

Hazırlanışı:

Bir çay bardağı suyu cezveye koyun, üzerine keten ve chia tohumlarını ekleyin. Ardından fokurdayana kadar kaynatın. Kaynattıktan sonra bir süre soğumaya bırakın. Ilıdıktan sonra karışımı süzebilirsiniz. Süzdüğünüz karışımı yaklaşık bir saat boyunca dinlendirin. Daha sonra temiz cildinize, jel kıvamındaki jeli uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 15-20 dakika bekletebilirsiniz. Tercihinize göre değişebilir. Beklettikten sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Her hafta bir defa olmak üzere, keten tohumu ve chia tohumu maskesi işlemini uygulayabilirsiniz.

Chia Tohumu Maskesinin Faydaları

Chia tohumunun sağlık açısından faydaları aşikardır. Bu doğrultuda sağlığımız koruyan ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı sağlayan chia tohumu maskesi ile de güzellik sağlar. Böylece sağlıklı olan bitki ve besinlerin güzelliğimize güzellik kattığını açık ve net bir şekilde görmüş oluruz. 

Chia tohumu maskesi faydaları şöyle:

  • Lif, Omega3 yağ asitleri, vitamin, mineraller vb. sağlıklı bir besin olduğu için cildinizi besleyici özelliği bulunur.
  • Cilt yapısını sıkılaştırıcı etkisi vardır. Sarkan ciltleri toparlar ve daha gergin bir görünüm sağlar.
  • Hücre yenileyici özelliği sayesinde, kırışıkların etkisini azaltır.
  • Cilde esne ve gergin bir görünüm kazandırır.

Keten Tohumu Maskesi Faydaları

Keten tohumu;Omega3, doymamış yağ lif, potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko vb. sağlıklı vitamin ve mineralli yapıya sahiptir. Bu nedenle Chia tohumunun faydaları olduğu kadar keten tohumunun da sağlığa ve cilde katkıları oldukça fazladır. Chia tohumu maskesi ve ya da chia tohumu ve keten tohumu ürününü bir arada kullanmanız durumunda her iki besin değerinden de fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Keten tohumun cilde faydaları; içerdiği vitamin ve mineraller doğrultusunda, cildi besler ve canlandırır. Ayrıca, hücre yenileyici özelliğiyle kırışıklıkları giderir ve daha genç bir cilde sahip olmanızda katkı sağlar.

Yazarı Takipte Kal!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz