Ana Sayfa Sağlık Zerdeçal Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Zerdeçal Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

0
Zerdeçal Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?
Zerdeçal Cilt Maskesi

Zerdeçal, zengin içeriği ve sağlığa kattığı faydanın yanı sıra güzellik üzerinde de etkileyici bir rol üstlenir. Vitamin ve mineral açısından zengin bileşen yapısı ve antioksidan etkisiyle, hastalıklara yakalanma riskini azaltır, kanser hücrelerini önleyici etkisiyle de dikkat çeker. Bu gibi özelliklerinin yanı sıra, hücre yenileyici özelliğiyle cilt üzerindeki ölü derileri yok eder. Ardından cildin gençleşmesini ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Hindistan ülkesinde, dikkat çeken zerdeçal, çeşitli festival ve geleneksel kutlamalarında özellikle kullanılır. Hindistan ve Uzak doğu ülkelerinden gelen zerdeçal güzelliğiyle sizler güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Her cilt yapısına uygun, zerdeçal maskesi tariflerini düzenli şekilde uyguladığınızda kaliteli sonuçlar aldığınızı görebileceksiniz.

Zerdeçal Cilt Maskesi Tarifleri

Süt-Zerdeçal-Bal Maskesi:

Malzemeler: Bir çay kaşığı, ucu kadar zerdeçal tozu, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı bal.

Hazırlanışı:

Bir kase içinde, tüm malzemeleri karıştırın. Kıvamlı hale geldikten sonra, temizlediğiniz cildinize zerdeçal maskesini uygulayabilirsiniz. Parmak uçlarınızla dairesel masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde ince şekilde tabaka oluşması gerekir. Maske cildinize kuruduktan sonra, yaklaşık 10 dakika olabilir. Ilık suyla yıkayabilirsiniz. Zerdeçal maskesi içeriğinde bulunan, bal ve sütün de katkısı ile canlandırıcı ve besleyici özelliğiyle cildinizi canlandıracaktır. Her hafta belirli aralıklarda düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: bir çay kaşığı, ucu kadar zerdeçal tozu, 1 çay kaşığı yoğurt ( ev yapımı olması önemli), 1 yemek kaşığı avokado püresi.

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini küçük bir kap içinde, yedirerek karıştırın. Temiz cildinize, krem kıvamındaki maskeyi uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak uygulamanız da etkisini artırabilir. 5 dakika bekledikten sonra, ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde, gözlen görünebilir sonuçlar alabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Yağlanmalara Karşı Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: Bir çay kaşığı taze limon suyu, bir çay kaşığının ucu kadar zerdeçal tozu, bir yemek kaşığı bal.

Hazırlanışı:

Bir kase içinde, malzemelerin hepsini karıştırın, krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından arınmış hijyenik cildinize, maskeyi uygulayın. 10 dk. yüzünüzde bekletin, daha sonra ılık su ile yıkayın.  Zerdeçal maskesi, limonun etkisiyle yağlanmaların önüne geçecektir. Düzenli bir şekilde uygulamanız tabii ki önem taşır.

Muz-Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: 1 adet muz, bir çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı:

Muzu püre haline getirin, ardından muz ve zerdeçalı karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı, temiz cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayabilir ve cildinizdeki rahatlığı ve yumuşaklığı hissedebilirsiniz. Muz ve zerdeçal karışımından elde edilen, zerdeçal maskesi cildi besler ve ihtiyacı olan vitamini sağlar böylece daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Renk Dengeleyici Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı domates suyu, yarım çay kaşığı taze limon suyu, 1 çay kaşığının ucu kadar zerdeçal tozu, yeşil çay ( karışımın krem kıvamını almasını sağlayacak kadar )

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir kabın içinde, yedirerek karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra, temiz ve arınmış cildinize maskeyi uygulayın. 15 dakika sonra maske yüzünüzde kurumuş olacaktır. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Her maske gibi, ilgili maskeyi de hafta da en az iki defa uygulamanızı tavsiye edebiliriz. Devamlı uyguladığınız maske varsa, maske uygulamalarını haftalara bölebilirsiniz. Sürekli aynı maskeyi yapmak yerine, farklı maskeler deneyebilir ve belirli periyotlarda uyguladığınız maskeler doğrultusunda, cildinize en uygun maskeyi keşfedebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Sütü-Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi sütü

Hazırlanışı:

Küçük bir kabın içinde, ikisini güzelce karıştırın. Ardından temiz cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika cildinizde beklemesine özen gösterin. Daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Hindistan cevizi sütünün, zerdeçal ile birleşmesi sonucu; zerdeçal maskesi cildinize kat be kat güzellik, besleyici ve canlandırıcı güç sağlayacaktır.

Cilt Beyazlatıcı Zerdeçal Maskesi:

Malzemeler: 1 yemek kaşığı bal, yarım çay kaşığı zerdeçal, yarım çay kaşığı elma sirkesi, yarım çay kaşığı süt veya yoğurt, 2 damla taze limon suyu.

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir kabın içinde, ahşap veya porselen bir kaşıkla karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı temiz cildinize uygulayın. Göz çevresine sürmemelisiniz. 15 dakika beklettik sonra, soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Zerdeçal maskesi, beyazlatıcı etkisiyle yüzünüzdeki kararmaları, lekeleri yok eder ve daha berrak bir görünüm kazandırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz