Ana Sayfa Doğal Tedavi Aloe Vera ile Sağlıklı Bir Hayat

Aloe Vera ile Sağlıklı Bir Hayat

0
Aloe Vera ile Sağlıklı Bir Hayat
Aloe Vera

Aloe Vera bitkisi; Afrika kökenli olup, sağlık açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Aloe Vera bitkisi hakkında sağlık açısından çeşitli araştırmalara yapılmış ve birçok açıdan insan hayatına olumlu katkıları tespit edilmiştir. Tıp alanında, ilaç sektöründe, kozmetik ürünlerde, kişisel bakım ürünlerinde gibi sayısız alanda kullanılan ve özellikle tercih edilmektedir. Sağlıklı bileşen yapısıyla, insan sağlığına şifa sağlamaktadır. Eski zamanlarda da şifa niyetine çeşitli şekillerde kullanıldığı bilinmektedir. Aloe Vera ile sağlıklı yaşam için, birçok zengin içerikli bitki ile olduğu gibi mümkündür. Hastalıklardan korunmak ve çeşitli rahatsızlıkların semptomlarını gidermek için oldukça etkili bir bitkidir. Çeşitli bir çok hastalığa iyi geldiği gibi, cilt üzerinde oluşan yanık, leke, egzama gibi sorunları da çözmektedir. Böylece, sağlıklı bir güzellik sağlamaktadır.

Aloe Vera Nedir?

Aloe Vera bitkisi; zambakgiller familyasından olan bir bitki türüdür. Yaprakları uzun ve dikemsi olmaktadır. Yaprakları yukarı doğru sivri şekilde gelişir. Afrika kökenli bitki, sıcak iklim sever. Bu nedenle evlerinizde rahatlıkla, bir saksı içinde yetiştirebilirsiniz. Günümüzde Aloe Vera bitkisinin sağlık açısından faydaları yayılmaya başladıktan sonra, bitkinin yetiştirilmesi de yaygınlaşmıştır. Herkesin evinde bir saksı içinde Aloe Vera bitkisine rastlamak mümkündür. Eğer, hala bitkinin güzelliklerinden yararlanmadıysanız, evinizde yetiştirmeye başlamanızı önerebiliriz. Küçük bir saksı içinde yetiştirebilir, büyüdükçe saksını değiştirebilirsiniz. Bitki yaz aylarında çiçek verir, yaprakları büyüdükten sonra ve geliştikten sonra yapraklarından, öz suyunu yani Aloe Vera jelini çıkararak, cilt maskeleri yapabilir ya da temiz cildinize jelini direk uygulayabilirsiniz. Aloe Vera ile sağlıklı yaşam için sizlerde, nimetlerinden  yararlanabilirsiniz.

Aloe Vera ile Sağlıklı Yaşam

Aloe Vera ile sağlıklı yaşam için, Aloe Vera bitkisini evinizde pratik bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Aloe Vera bitkisi; çeşitli sektörlerde tercih edilen özel bir bitkidir. Bu nedenle hazır ürünler ile faydalanmak yerine, doğal bir şekilde bitkisini evinizde yetiştirebilirsiniz. Bir çiçek gibi düşünürseniz, oldukça kolay bir şekilde yetiştirebilir ve mucizevi güzelliklerinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde organik bileşenli gıdalara, ürünlere ulaşmak oldukça zordur. Organik olarak piyasaya sürülen her ürüne, markaya da güvenmek de doğru değildir. Organik bileşenli ürünlere sahip olmak için, hiçbir katkı maddesinin olmaması ve kimyasal maddelere, işlemlere maruz kalmaması gerekir. Bu nedenle, aldığınız her ürünü ve markayı bu kapsamlarda incelemeniz önerilir. Aloe Vera ile sağlıklı yaşam içinde, aynı şekilde hazır ürünler yerine bitkinizi kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe Vera Bitkisinin Faydaları Neler?

Aloe Vera ile sağlıklı yaşam için bitkinizi kendinizin yetiştirmesini ve hazır ürünlerden biraz olsun uzaklaşmanızı tavsiye edebiliriz. Günümüzde, hatta daha uzun  yıllar önce, her şeyin kimyasal maddeler ile üretildiğini düşündüğümüzde, sağlığımıza; kullandığımız ya da tema ettiğimiz her ürünle zarar verdiğimizi görebiliriz. Bu nedenle olabildiğince, işlenmiş ürünlerden; gıda, kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri, temizlik ürünleri vb. uzak durmak gerekir. Aloe Vera suyu hazırlayarak, sağlığınızı kaliteli bir şekilde koruyabilirsiniz. Yapraklarından çıkardığınız, öz suyu yani jelini su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde; hastalıklardan, kanser hücrelerinden vücudunuzu koruyacaktır. Aynı şekilde, besin takviyesi özelliğine de sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Aloe Vera bitkisinin faydaları şöyle:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Cilt üzerindeki her türlü yanıkları ve yaraları iyileştirir.
 • İdrar yolu sorunlarına çözüm sağlar.
 • Mide yanmasına iyi gelir, ayrıca hazımsızlığı önler.
 • Cilt üzerinde de oldukça faydası vardır. Cildi nemlendirir, dökülmeleri önler, besleyicidir. Hücre yenileyici özelliği ile cildi gençleştirir.
 • Aloe vera yağını veya jelini kuru ciltlerde meydana gelen dökülmeler, kuruluklar için uygulayabilirsiniz.
 • Hücre yenileyici özelliği, kırışıkları önleyicidir.
 • Diş sağlığını koruyucu etkiye sahiptir.
 • Saç ve saç derisi için besleyici özelliği görür. Saçları güçlendirir, besler ve parlak bir görünüm kazandırır.
 • Kilo verme konusunda destek niteliğindedir.
 • Kalp fonksiyonu üzerinde olumlu etkisi bulunur. Kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı koruyucudur.
 • A, E vitamini açısından zengindir, bu nedenle cildi besler, kolajen üretimini artırmaktadır.
 • Cildin doğal yapısında tüm bozulmalara karşı uygulanabilir; esneklik kaybı, çatlıklar vb. sorunlara karşı çözüm sağlar.
 • Güneş yanığı, ütü gibi elektrikli ürünlerden dolayı cilt üzerinde oluşan yanıklara iyi gelir. Ayrıca; her türlü yanıklara tedavi amaçlı jeli sürülebilir.
 • Cilt üzerinde oluşan her türlü lekeleri giderici etkisi olduğundan, leke giderici olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera ile sağlıklı yaşam için, yapmanız gereken doğal bitkinizi evinizde yetiştirmek ve jelini sağlığınız ve güzelliğiniz için kullanmanızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz