Ana Sayfa Diyet Keten Tohumu ile Zayıflama

Keten Tohumu ile Zayıflama

0
Keten Tohumu ile Zayıflama
Keten Tohumu ile Zayıflama

Keten tohumunun zengin içeriği ve sağlığa kattığı faydaları ile sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Keten tohumu; Omega3 yağ asitleri ve vitamin, mineral açısından oldukça zengin bir besindir. Zengin bileşen yapısı ile sağlığınızı korurken; sindirim sorunlarına da çözüm sağlar. Ayrıca lifli besinler arasında yer aldığı için zayıflatan özelliği ile de öne çıkar. Metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamanıza katkı da bulunur. Çözünür lif özelliğiyle; besinin kolondan geçişini ve gıdanın emilim sürecini yavaşlatır. Böylelikle kişinin daha uzun süre tok olmasını sağlar. Kişi kendini tok hissedeceği için yemek yeme oranı da bu doğrultu da azalacaktır. Aynı şekilde keten tohumu, mide içerisinde şişer ve tokluk hissini tetikler. Sağlıklı beslenme ve zayıflama tarifleri arasında, keten tohumu ilk sıralarda yer alır. Keten tohumu ile zayıflama yöntemlerini denemek için; beslenmenize keten tohumu ekleyebilir ve özel kürler ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Keten Tohumu Zayıflatır Mı?

Keten tohumu içeriğinde bulunan, çözünür lif oranı ile sindirim sürecinin yavaş ilerlemesini sağlar. Böylece kişinin kendini daha uzun süre tok hissetmesine neden olur. Ayrıca, tokluk hissi ve gıda emilimin yavaş olmasından dolayı, kan şekerinin ani yükselmesini de önler. Kan şekerini dengeler. Yüksek kan şekeri insülin salınımı artırır ve vücut içerisinde depolanan yağ miktarını artırır.

Keten tohumu ile zayıflama aşamasında; içeriğinde bulunan Omega3 yağ asitleri de yardımcı olur. Omega3 yağ asitleri, vücudun doğal formunda üretilmemektedir. Bu nedenle, sağlıklı bir bünye için günlük Omega3 yağ asitleri içeren besinler tüketilmeli ve düzenli olması sağlanmalıdır. Omega3 yağ asitleri içeren keten tohumu da bu gruba girer. Böylece keten tohumu, Omega3 yağ asitlerinin yardımı ile kişinin kendini daha tok hissetmesine de vesile olur. Böylelikle kilo kaybına yol açar. Sağlık zayıflamanızı sağlar. Vücudun genel dengesini ve çalışma fonksiyonlarını dengeleyicidir.

Keten Tohumu ile Sağlıklı Zayıflama

Keten tohumu ile zayıflama açısından, keten tohumunun yapısını incelediğimizde; keten tohumunun az oranda karbonhidrat içerdiğini görebiliriz. Bu nedenle kalorisi azdır. Düzenli bir şekilde tüketilen keten tohumu, kişinin kilo kaybetmesine vesile olur. Böylece sağlıklı beslenerek, kilo vermiş olursunuz. Aynı şekilde yüksek oranda protein içerin, bu nedenle lifli yapısı ve protein oranı ile iştahı azaltır. Kişinin acıkmasına engel olur. Keten tohumu ile zayıflama yöntemleri dahilinde, pratik bir şekilde ve sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz.

Keten Tohumu ile Zayıflama Yöntemleri

Keten tohumu ile zayıflama teknikleri açısından beslenmenize normal bir şekilde dahil edebilirsiniz. Keten tohumunun günlük alım miktarını ayarlayarak, tüketmeniz önemlidir. Günlük; ev yapımı yoğurt ile salatalarla, yulaflı karışımlar ile gevrek olarak, sütle, balla, kek-pasta- kurabiye gibi unlu mamuller ile ( buğdaylı- kepekli undan yapmanız önerilir , çorbalarla, doğal içeceklerle ( taze sıkılmış meyve suları vb. ) gibi şekillerde tüketim sağlayabilirsiniz. Günlük bir kase yoğurdun üzerine, bir yemek kaşığı keten tohumu ekleyerek tüketmeniz; hem sağlığınızı korur hem de daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Bu nedenle günlük tüketim oranını belirleyerek, tüketim sağlamanız önemlidir. Her gün düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz, fakat aşırı bir şekilde de tüketmemeniz özellikle önerilir. Keten tohumu ile zayıflama mümkündür, fakat günlük limiti aşmamaya özen göstermelisiniz. Günde bir yemek kaşığı keten tohumu yeterli olacaktır.

Keten Tohumu ile Zayıflama

Keten Tohumunun Sağlığa Faydaları

Keten tohumunun sağlık açısından ve güzellik açısından fazlasıyla faydaları vardır.

Keten tohumunun sağlığa katkıları şöyle:

  • Kan basıncını düzenleyicidir. Yüksek tansiyonun önler.
  • Sindirim sorunlarına giderir.
  • Mide içeriğinde şiştiği için; basur rahatsızlığının daha hafif şekilde olmasına yardımcı olur.
  • Beynin fonksiyonlarını artırır, unutkanlığı önler. Bu nedenle, Alzheimer hastalığına karşı koruyucudur.
  • Vücudun B12 vitamin ihtiyacını karşılar.
  • Metabolizmayı hızlandırır, sindirim sorunlarına çözüm sağlar ve bu nedenle sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler düzenli bir şekilde tüketebilirler.
  • Kan şekerini düzenlediği için, diyabet hastalıklarına karşı korur.
  • Omega3 yağ asitleri içeriyle çeşitli hastalıklara, kansere karşı riski azaltır.
  • Kanser hücrelerini küçülttüğü tespit edilmiştir. Kanser sürecinde kullanılabilir ya da kanser riskini azaltmak için düzenli bir şekilde kullanılması önerilir.
  • Cildi nemlendirir, parlatıcı etkisi ile cilt güzelliği sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz