Ana Sayfa Güzellik Kaş Nasıl Alınır?

Kaş Nasıl Alınır?

0
Kaş Nasıl Alınır?
Kaş Alma

Kaş nasıl alınır, kaş modeli ve şekli kişiden kişiye değişir. Herkese yakışan kaş modeli farklıdır. Bu nedenle kişinin yüz şekli baz alınarak, kaşları simetri bir şekilde alınır. Genel olarak yüz şekillerine en çok yakışan kaş modelleri belirlenmiştir. Fakat, bu durum bazen değişebilir. Bu nedenle kişiye özel bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Yüz hatlarının simetrisi, burun şekli, yüzün genel şekli vb. durumlar göz önüne alınarak, kişiye en çok yakışacak şekilde kaşları alınır. Evlerde kendiniz kaşlarınızı alıyorsanız, bu noktalara dikkat ederek kaş alımı yapabilirsiniz. Fakat, bir türlü nasıl yapacağınızı tam olarak kavrayamadıysanız, profesyonel ellerden yardım almanızı önerebiliriz.

Yüz Şekline Göre Kaş Nasıl Alınır?

Yüz şekline göre kaş nasıl alınır, şeklinde kendinize soruyor ve yanıtı net olarak bilmiyorsanız, öncelikle yüz hatlarınızı iyi tanımanız gerektiğini belirtmeliyiz. Kaş almak göründüğü kadar zor değildir aslında sadece, tekniklerini bilmeniz ve doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. Yüz şeklinize göre kendinize uyum sağlayacak kaş şeklini belirledikten sonra, kaşlarınızı iple ya da cımbızla alabilirsiniz. Kavisli kaşlar, düz kaşlar vb. kaş şeklini yüz hatlarınıza göre belirlemeniz gerekir. Kaşlarınızı doğru bir şekilde almak için, aydınlık bir bölge seçin böylece fazla kaşlarınızı daha net görebilirsiniz. Daha sonra kaşlarınızı tarayabilirsiniz, fazla kaşlarınızı belirledikten sonra iple alacaksanız uzun bir ip tercih edin, ardından ipi parmaklarınıza dolayın ve dola-makasa yöntemiyle kaşlarınızı iple alabilirsiniz. Cımbızla alacaksanız, aynı şekilde fazla kaşlarınızı belirleyin öncelikle makas ile kesin ve fazlalıkları cımbızla alın.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Evde kaş nasıl alınır; iple, cımbızla ve ağda ile ev ortamında kaşlarınızı rahatlıkla alabilirsiniz. Kaşları evde almak herkes için pratik gelmeyebilir fakat kaşlarınızın şekli belirgin ve düzenli olarak evde alıyorsanız oldukça kolaydır. Ya da yeni başlayacak olabilirsiniz. Yaptıktan sonra çok zor olmadığını görebileceksiniz. Sizin için doğru yönteme karar verdikten sonra, kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz.

İple kaş nasıl alınır: İp ile kaş almak öncelikle zor gelecektir. Fakat düzenli yaptıktan sonra elleriniz alışır. İp ile kaşlarınızı alma işlemi için öncelikle kaşlarınızı küçük bir fırça yardımıyla tarayın ve fazlalıkları almaya başlayın. Uzun bir ipi elinize alı ve parmaklarınıza dolayın. Ardından dola-makas tekniği ile kaşlarınızı iple almayı deneyebilirsiniz. İp ile almayı henüz bilmiyorsanız, zor geldiği gibi yanlış şekil verebilirsiniz. Bu nedenle dikkat etmenizde fayda vardır.

Cımbızla kaş alma işlemi: Kaşlarınızı küçük bir fırça yardımıyla tarayın, kaş aletlerinin hepsini yanınıza alın. Kaşlarınızı yukarıya doğru tarayın ve küçük cımbız makasıyla fazla bölümleri kesin. Kaşların uzun baş bölümleri ve orta bölümü kısaltılması gerekir. Keserken bu alanlara dikkat edin. Daha sonra kaşlarınıza gereken şekli verebilirsiniz. En son kaş maskarasıyla kaş şeklinizi sabitleyebilirsiniz.

Kaş Alma

Ağda ile kaş alma işlemi: Ağda işlemi her zamanki gibi ağrılı bir işlem olacaktır. Bu nedenle ağda işlemlerine yatkın olanlar tercih edebilir. Öncelikle saçlarınızı taramalı ve fazlalıkları keserek kısaltmalısınız. Ağda işlemine geçmeden önce, kaşlarınızın başlangıç ve bitiş bölgesini kalem ile belirlemeniz gerekir. Daha sonra ağda işlemi ile fazlalıkları alabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kaş Alımı

Kaş alımı tabii ki yüz şeklinize uyum sağlayacak şekilde olmalıdır. Böylelikle yüz ifadeniz daha belirgin ve hoş bir görünüme sahip olacaktır. Kaş nasıl alınır, noktasında öncelikle bu noktaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu sezonda kalın kaşlar trend kaş modeli arasındadır. Kalın ve doğal kaşlara sahip olmak için, kaşlarınızın üst bölümlerini doğal bırakarak, alt bölümündeki fazlalıkları alabilirsiniz.

Doğal kaş alımı; kaşlarınızı inceltmemeye özen gösterin, dağınık bölümlerini genel düzene uyum sağlayacak şekilde alın. Böylece daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kavisli kaş alımı; kaşlarınızın inceldiği, kavis oluşturduğu noktayı belirleyin ve bu noktada birer sıra halinde cımbızla kaşlarınızı alın, daha sonra her sıra sonrası kaşlarınızı tarayın ve görünümünü inceleyerek dikkatli bir şekilde alın. Doğal kavis görünümü vermeye özen gösterin. Kavisleri fazla bırakmakta doğal görünümü bozabilir. Düz kaş nasıl alınır; kavisleri kaldırmanız gerekir, kaşlarınızın kavis bölümündeki sağ ve sol bölümündeki kaşları alın, böylelikle kaşlarınız eşit ve düz görünecektir. Kaş alma işlemi sonrası, bakım nemlendiricileri de uygulamayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz