Ana Sayfa Doğal Tedavi Cilt Lekeleri İçin Mucizevi Bir Bitki Aynı Safa Otu

Cilt Lekeleri İçin Mucizevi Bir Bitki Aynı Safa Otu

0
Cilt Lekeleri İçin Mucizevi Bir Bitki Aynı Safa Otu
Cilt Lekeleri İçin Mucizevi Bir Bitki Aynı Safa Otu

Cildimiz her gün sayısız tahribata maruz kalıyor.Bir yandan güneş ışınları bir yandan aşırı yağlı tüketilen kızartmalar, baharatlı cipsler ve uzun süren depresyonlar, kontrol altına alamadığımız stres cildin elastin ve kolojen yapısını bozuyor.Buna bağlı olarak ciltte yaşlanma belirtileri olan lekeler, siyah noktalar, akneler ortaya çıkıyor. İşte sizlere lekelerden kurtulmak için, sağlıklı ve temiz ve daha genç bir cilt için mucize bir bitki aynı safa otu…

Bir bahçe çiçeği olan aynı safa otu bahçelerde ve saksılarda sıkça yetiştirilir. Tohumları ile çoğaltılır.Yarım metreye kadar boy atma özelliğine sahiptir. Bu bitki güneşli ortamları, kum ve kil karışımı toprakları sever.Portakal rengindeki çiçekleri ilk baharda açmaya başlayıp son bahara kadar güzelliğini korur.

Ayrıca bu bitkiyi diğer bitkilerden ayıran bir özelliği daha vardır.Sabah saatlerinde çiçeklerinin kapalı kalmaya devam etmesi o gün içerisinde yağmur yağacağını gösterir. Son baharda taze olarak çiçekleri ve topraktan üst kısımları toplanır.

Bitkilerden sağlıklı sonuç almak için kurutmak çok önemlidir.En sağlıklı kurutma yöntemlerden biri güneş ışığına maruz bırakılmadan gayet serin bir yerde kurutmaktır..Bu harika bitki bir çok cilt hastalığında başarı ile kullanılmaktadır. Anti bakteriyel özelliği vardır.Yara ve mantar hastalıklarında, kanser ve kanser türü çıbanlarda, aknelerde ve cilt lekelerinde kullanılabilir.

Çayı demlenip içildiği gibi karışımları da yapılır.Şimdi size bu harika bitkinin çay tarifini veriyorum.Aynı safa otunun yaprakları ince, ince doğranıp çiçekleri ile karıştırılır.Bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı aynı safa otu ilave edilir. On, on beş dakika bardağın üstü kapatılarak demlenir. Günde sabah, öğlen, akşam olmak üzere üç defa birer bardak içilebilir.

Karışımı ise şöyle hazırlanır. Tuzsuz tereyağı (ev yapımı olması tavsiye edilir) eritilerek içine bir avuç aynı safa otu atılır. İyice karıştırılarak krem haline getirilir. Akşam yatmadan önce cilde, yara üstüne sürülür. Bir, iki saat ciltte kaldıktan sonra yıkanabilir. Bu karışım her türlü iyileşmeyen yaralarda, topuk çatlaklarında sürülerek kullanılabilir. Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz