Ana Sayfa Sağlık Bitkisel Zayıflama Çayları, Doğal Çay Tarifleri

Bitkisel Zayıflama Çayları, Doğal Çay Tarifleri

0
Bitkisel Zayıflama Çayları, Doğal Çay Tarifleri
Bitkisel Zayıflama Çayları, Doğal Çay Tarifleri

Bitkisel zayıflama çayları ile evde doğal bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yaz günlerinin geldiği bugünlerde her kadın formda ve fit bir görünüme sahip olmak istiyor. Fakat, kısa bir sürede buna ulaşamamanın umutsuzluğu içinde olabilir. Öncelikle her zaman belirttiğimiz gibi sağlıklı ve dengeli beslenmek ile sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanız kaçınılmazdır. Dengeli beslenmek, aç kalmak değil, yeterli kadar ve vücudunun ihtiyacı olan vitaminleri gerektiği kadar almaktır. Bu nedenle öncelikle, bilinçli bir şekilde bu ayrıma vararak beslenmenizi düzene sokmanızda fayda vardır.

Obezite vb. sorunları olanlar da tabii ki öncelikle doktor kontrolünden geçmelidir. Çünkü, vücut yapıları zayıflamalarına müsaade etmeyebilir. Bu gibi nedenleri ve kilolarınızı göz önünde bulundurarak, aç kalarak değil de dengeli ve doğru beslenerek hayalinizdeki kiloya kavuşabilirsiniz. Bitkisel zayıflama çayları da buna öncülük eden doğal yöntemlerdendir.

Bitkisel Zayıflama Çayları

Bitkisel zayıflama çayları, farklı doğal bitkiler ve besinlerden oluşmaktadır. Evde bulunan gıdalarınız doğrultusunda rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Meyveler, sebzeler, bitkisel ürünler ve tamamlayıcı baharat ürünleri ile pratik bir şekilde evlerde zayıflatan çaylara sahip olabilirsiniz. Kuş otu çayı, Pu-Erh Çayı vb. şeklinde zayıflatan etkiye ve vücut dengesini koruyan yapıya sahip sayısız, sağlıklı bileşen sahip bitkisel ürünler mevcuttur. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat ettikten sonra, bir süre sonra kendinizde sağlıklı yaşamanın ayrıcalıklı yapısına varacak ve kendi özel çay karışımızı hazırlayabileceksiniz.

Doğal Çay Tarifleri

Tarçın Çayı:

Toz tarçın ya da çubuk tarçın ile doğal bitkisel çayınızı hazırlayabilirsiniz. Sıcak su ile karıştırarak içebilirsiniz. Ayrıca, diğer bitkisel çaylarınıza ekleyebilirsiniz.

Tarçının, termojenik etkisi bulunur. Vücut sıcaklığını yükseltir. Bu nedenle kalori yakmanızda yardımcı olur. Bitkisel zayıflama çayları arasında kullanılan güzel bir uygulamadır.

Maydanoz Çayı:

Bir tutam maydanoz sapını, sıcak su ile demleyerek tüketebilirsiniz. Tatlandırmak amacıyla birkaç damla limon ekleyebilirsiniz.

1 bardak kaynamış su içine, 2 çay kaşığı ince bir şekilde kıyılmış maydanozu ekleyin. Yaklaşık  3 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Ardından süzerek içebilirsiniz. Birkaç damla limon ile tatlandırabilirsiniz.

Bitkisel Zayıflama Çayları

Yeşil Çay:

Günümüzde artık herkesin kullandığı ve sağladığı faydaları bildiği bir üründür. Günde bir iki fincan tüketebilirsiniz. Fakat, fazla tüketmemekte fayda vardır. Ayrıca aktardan aldığınız doğal çay yapraklarından hazırlamalısınız. Birçok hastalığa iyi gelen yeşil çay, sindirim sorunlarına iyi geldiği için zayıflatıcı etkisi de bulunur.

Beyaz Çay:

Beyaz çay da bitkisel zayıflama çayları arasında yer alır. İçerdiği vitamin ve mineraller doğrultusunda, vücudumuza sağlık açısından katkı sağlar. Sıcak su yardımıyla, bir fincan hazırlayabilirsiniz. Gün içinde fazla tüketmemeye özen gösterin.

Yaban Mersini Çayı:

1 bardak kaynar su,  1 yemek kaşığı yaban mersini

Bir bardak kaynamış su içine, yaban mersinini yaprakları ile beraber ekleyin. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyebilirsiniz. Ardından süzebilir ve tüketebilirsiniz.

Zayıflatan Özel Çay Tarifi:

1 adet çubuk tarçın, 2 adet elma, 1 adet limon, 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 tatlı kaşığı tane karanfil.

Öncelikle, elma ve limonu dört büyük parçaya bölün. Bir tencere içine 3 litre su ekleyin ve ocağa alın, içine tüm malzemeleri ekleyin. Elma yumuşadığı zaman, karışımı ocaktan alabilirsiniz. Daha sonra karışımı süzebilirsiniz. Hazır vaziyette olan kürü, yemeklerden yaklaşık 15 dakika önce içebilirsiniz. Sıcak ya da soğuk fark etmeden tüketebilirsiniz. Vücudunuzdaki şişli ve ödemleri bir süre sonra atacaktır. Ayrıca metabolizmanızı hızlandıracak ve sindirim sorunlarınızı kısa süre de çözecektir. Bitkisel zayıflama çayları açısından, içeriğinde önemli besinlerin yer aldığı özel bir karışımdır. Ayrıca, günde üç bardaktan fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Bitkisel zayıflama çayları ve kullanım yöntemleri açısından dikkat etmeniz gereken noktalar; demleme süresi, gün içinde tüketmeniz gereken fincan sayısı, ilgili bitkilere alerjik durumunuzun olup olmaması ya da belirli bir hastalığınız varsa yan etki yapmamasıdır. Bu noktaları göz önüne olarak, doğal bitkisel karışımları düzenli bir şekilde tüketmenizde sakınca yoktur. Ayrıca unutmamak gerekir ki bitkisel çaylar ve bitkisel kürler, sadece kullanmak için kullanılmaz, yani sağlıklı ve dengeli beslenmenize genel olarak dikkat etmezseniz faydasını göremeyebilirsiniz. Bu açıdan önceliğiniz her zaman sağlıklı ve yeteri kadar beslenmek olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz