Ana Sayfa Güzellik 50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

0
50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri
50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri arasında, öncelikle kişinin kendi ile barışık olması önem taşır. Yaşınızın verdiği güzelliği fark etmeli ve kabullenmelisiniz. Bu doğrultuda tabii ki daha güzel ve bakım görünmek için uygulanabilir bakımlar vardır. Günümüze baktığımızda 50’li yaşların yaşlı görünmediği dönemlerdeyiz. Bu nedenle 50 yaşındaysanız korkmanıza gerek yok. Cildinizde kırışıklar ya da ileri yaştan dolayı lekelenmeler oluşabilir. Bunlardan kurtulmak ve daha parlak bir cilt istiyorsanız, tabii ki cilt bakımlarınızı düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Ayrıca beslenme düzeninizi de sağlıklı besinler doğrultusunda gerçekleştirmeniz önemlidir. 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri konusunda, Omega3 yağ asitleri içeren besinlere yönelmekte fayda vardır. Omega3 yağ asitleri, yaşlanmayı geciktirici özelliği gösterir. ayrıca daha sayısız şekilde sağlık açısından fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımları

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri; beslenme düzeni, kullanılan kremlerin organik ürünler olması, düzenli yapılan peeling ve maske uygulamaları önem taşır. Böylelikle mevcut kırışıklarınızı tamamen yok edemezseniz dahi, ilerlemesini en az düzeye indirebilirsiniz. Ayrıca cildinizde leke oluşumunu önler ve daha parlak-canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Böylelikle, berrak bir cilt üzerindeki kırışıklıklar sizi fazla rahatsız etmeyecektir.

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri, şöyledir:

  • Leke kür tarifi: Malzemeler; Elma sirkesi, su. Hazırlanışı; elma sirkesi ile suyu yarı yarıya dengeli bir şekilde bir kabın içinde kaynatın. Buhar çıkmaya başladığında yüzünüzü buhara tutun ve gözeneklerin açılmasını sağlayın. Ayrıca dezenfekte özelliği de gösterecektir. Bu işlemi haftada en az 4 gün boyunca yapabilirsiniz. Böylece cilt tonunda oluşan renk değişimlerinin önüne geçebilirsiniz. Alternatif olarak; sirkeli suyu akşamları cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Cildi geren Kür tarifi: Malzemeler;1 adet yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı havuç suyu. Hazırlanışı; malzemelerin hepsini bir kabın içinde karıştırın, ardından temiz cildinize uygulayın. Karışımı cildinizde yaklaşık yarım saat bekletebilirsiniz. Haftada en az 3-4 gün ilgili maskeyi uygulayabilirsiniz.
  • Cilt hücre yenilenmesi Maske tarifi: Malzemeler; 2 adet elma, 1 yemek kaşığı süt kaymağı, 2 yemek kaşığı su. Hazırlanışı; elmaları rendeleyin, süt kaymağı ve suyu bir tencerede kaynatın. Daha sonra üzerine elmaları ekleyin, birkaç dakika kaynattıktan sonra ocaktan alın. Karışım soğuduktan sonra, temiz cildinize masaj yaparak uygulayın. Maskeyi cildinize yaklaşık 1 saat boyunca bekletebilirsiniz. Ardından soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Haftada en az 3-4 defa uygulayabilirsiniz.
50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Önerileri

50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakım Tavsiyeleri

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri kapsamında; maske tariflerini uygulayarak ve günlük bakım yaparak daha berrak bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca beslenmenize özellikle dikkat etmeniz gerekir. Kahve, çay gibi asitli içeceklerden uzak durmanız önem taşır. Daha çok doğal antioksidan içeren besinlere yönelmeli ve cilt sorunlarınızın önüne geçmelisiniz. Kan hücrelerinin yenilenmesi için, her gün mutlaka en az 2 litre su tüketmelisiniz. Gün içinde, ada çayı, yeşil çay gibi antioksidan içeren çayları tüketebilirsiniz. Böylece cilt üzerindeki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Yeşil çay cildinizin nemli olmasını sağlar, ayrıca gençleşmesi üzerinde de olumlu etkileri bulunur. Özellikle yaz mevsiminde güneş ışınlarının en zararlı olduğu saatlerde uzak durmanız önem taşır.

50 yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

Günlük bakım rutininize ve haftalık bakım ritüellerinize, her ne kadar erken yaşlarda başlarsanız cildinizde o denli genç görünecektir. Yaklaşık 25 yaş sonrası cilt sorunları ve kararmalar, güneş lekeleri oluşmaya başlar. Bunun önüne geçmek için maskeler, peelingler önem taşır. Fakat her yaşın tabii ki kendine özgü güzelliği vardır. 50 yaşlardaki birinin de günümüze baktığımızda gayet genç göründüğünü söyleyebiliriz. Günümüzde çeşitli teknolojik uygulamalar ile cilt germe, kırışıkları giderme gibi uygulamaları mevcuttur. Fakat sizler doğal yöntemler dahilinde cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu nedenle 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri konusunda, doğal besinler ve bitkilerden yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlıklı beslenme düzeni, vitamin-mineral ağırlık beslenmek ve düzenli bir şekilde bakım maskeleri yapmak güzelleşmenin ana etkenlerini oluşturur. Sizlerde yaşınızın güzelliğini fark ederek, daha berrak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bakım maskeleri uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz