Ana Sayfa Güzellik Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır? Leke Çıkarma Yöntemleri

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır? Leke Çıkarma Yöntemleri

0
Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır? Leke Çıkarma Yöntemleri
Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır? Oje Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Oje, kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir. Tırnaklarda yarattığı estetik görüntünün dışında bazıları da tırnaklara fayda sağlar, güçlendirir ve korur. Oje kullanmak her ne kadar keyif verse de bazen ufak bir hata sonucu oje kıyafetimize, halımıza ya da koltuğumuza dökülebilir. En sağlıklı yöntem oje sürerken bir örtü ya da bez kullanmak olsa da, bunu yapmamış olabilirsiniz. En sevdiğiniz kıyafetinizin çöpe gideceğini ya da koltuğunuzda leke kalacağını düşünüp üzülmeyin. Bahsedilen yöntemlerden herhangi birini deneyerek oje lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Oje Temizleyici İle Kıyafetlerden Oje Lekesi Çıkarmak

  • Asetonsuz oje temizleyici
  • Kumaş parçası ya da pamuk

Nasıl Kullanılır?

Oje temizleyicisini pamuğa döküp, öncelikle kıyafetinizin görünmeyen bir kısmında deneyin. Oje temizleyicisi kıyafetinizin rengini açabilir. Eğer kıyafetiniz zarar görmediyse işleme devam edebilirsiniz.

Oje temizleyicisini döktüğünüz pamuğu kıyafetinizin lekeli bölgesine uygulayın. Uygulamaya devam ettikçe ojenin çıktığını göreceksiniz. Pamuğunuzu sık sık yenileyin ki ojeyi temizlemeye çalışırken kıyafetin başka bölgelerine de bulaşmasın. Oje tamamen temizlendiğinde ise kıyafetinizi yıkayın ve kurutma makinesi kullanmadan kurutun.

Koltuktaki Oje Lekesini Çıkarmak

Koltuğunuza dökülen oje henüz ıslaksa işiniz daha kolay olacak demektir. Hızlıca emici bir kağıt havlu ya da bez parçası ile ojenin büyük oranda temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek şey henüz ıslak halde olan oje lekesini daha fazla yaymamaktır.

Eğer oje lekesi daha kurumuş bir halde ise, yine bir oje temizleyici ve pamuk yardımı ile tampon hareketler yaparak, sık sık temizleyici döktüğünüz pamuğu tazeleyerek temizleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey oje temizleyicisinin, koltuk kumaşının rengini açmamasıdır. Bu çok daha kötü bir görüntüye sebep olabilir. Leke tamamen çıkana kadar tampona devam edin ve sonrasında bir sünger yardımıyla koltuğunuzu güzelce temizleyin. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da Oje temizleyicisini koltuktaki lekenin üzerine direkt boca etmemektir. Bu şekilde bir uygulama yaparsanız kontrol etmekte zorlanıp lekeyi çok daha geniş bir alana yayabilirsiniz.

Oje Lekesini Saç Spreyiyle Çıkarmak

Bu yöntemi kıyafet, halı, koltuk, döşeme vb. çoğu yerde kullanıp kolaylıkla sonuç alabilirsiniz. Yapılacak işlem çok basit. Kullanılmayan bir diş fırçasına saç spreyinden yeterli miktarda sıkıp, sonrasında lekeli bölgeye dairesel hareketlerle uygulamanız yeterli olacaktır. Sonrasında lekelerden kurtulmanın tadını çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz