Ana Sayfa Güzellik Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözümler

Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözümler

0
Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözümler
Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözümler

Genetik, hormon dengesizlikleri veya ilgili tıbbi durumlar nedeniyle, aşırı tüyler yüzünüzde büyüyebilir. Pek çok kadında hormon nedeniyle anormal tüy büyümesi vardır ve bazılarında polistik sendromu olabilir. Bazı otlar, yüzünüzdeki tüylerin büyümesini azaltmaya yardımcı olabilir, ancak herhangi bir doğal tedaviye başlamadan önce doktorunuza danışabilirsiniz.

Genetik Tüy Büyümesi

Kadınlarda yüzdeki tüy büyümesi anormallikleri genellikle üniversite tıp fakültesinin merkezinde yükselmiş erkek hormonları veya erkek hormonları içeren bir durumdan kaynaklanmaktadır. Bu artan hormon düzeyleri, yüzdeki, göğüslerindeki ve sırtınızdaki siyah, kaba tüylerin büyümesine neden olabilir. Her ne kadar durumun açık bir nedeni olmamasına rağmen, genetik özellikler veya adrenal nedeniyle aşırı tüylere yol açabilir, bu da Androjen ve kortizol üretiminin artmasına neden olmaktadır. Birçok durumda, hormondan kaynaklanan anormal tüy büyümesine akne, düzensiz adet döngüsü ve kas genişlemesi, ağır sesler veya erkek tipi kellik gibi diğer erkek özellikleri eşlik eder.

Kullanılan İlaç Hormon Bozukluğu Yapar mı?

Yumurtalık ya da adrenal tümörler gibi daha ciddi tıbbi durumlar nedeniyle, yüzde tüy büyümesi olabilir. Bazı ilaçlar da hormon bozukluğuna neden olabilir. Polistik sendromu, olgunlaşmamış fasiküller üzerinde gelişen kistleri içeren kronik bir hastalıktır. Yetersiz veya var olmayan ovul asyönün yanı sıra erkek hormonu üretimi, erkek saçı büyümesi, obezite ve artmış insülin direncine neden olduğuna işaret etmektedir.

Bitkisel Tedavi

Bazı otlar, genellikle tüy büyümesine neden olan androjenlerdeki artışı önleyebilir. Tüy büyümesini önlemek ve semptomları hafifletmek için tarçın veya yeşil çay alabilirsiniz. Günde bir kez nane çayı, günde iki kez 160 mg yeşil çay, 20 mg ila 40 mg günlük saf su, 200 mg günlük kalsiyum D-glukan, Günde iki defa 100 mg inositol ve 1. Günde 2 g N-asetilsistein. Anormal yüz kılı büyümesi için bitkisel veya doğal ürünlerdir.

Tüylere Çeşitli Çözümler

Diğer doğal çözümler de yüzdeki tüylerin büyümesini azaltmaya yardımcı olabilir. Tüylerin büyümesini azaltmak için akupunkturu veya antioksidan gıdalar açısından zengin bir sağlıklı beslenmeyi deneyebileceğiniz anlamına gelmektedir. Sakalınızı, ağartma, koparma, tıraş etme, ağda veya yerel tüy giderme kimyasalları kullanarak yapabilirsiniz. Lazer tedavisi ve elektroliz tüyden kurtulmak için daha dayanıklı çözümler bulunmaktadır. Alternatif olarak, doktorunuz bir kontraseptif, bir antiandrojen veya tüy büyümesini tedavi etmek için bir tropikal ilaç verebilmektedir. Potansiyel tıbbi sorununuz varsa, tümörü veya yumurtalıkları kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz