Ana Sayfa Güzellik Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

0
Kil Maskesi Nasıl Yapılır?
Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı hem kadınlar için, hem de erkekler için önemli bir konudur. Fakat ergenlik döneminde, özellikle bayanlar bu konuya biraz daha fazla önem verir. Çünkü bu dönemde vücutta bazı değişiklikler meydana gelir. Örneğin; erkeklerde sakal ve bıyıkların yavaş yavaş çıkmaya başlaması, sesin kalınlaşmaya başlaması, kızlarda yüzde sivilceler çıkması gibi. Kızlar bu dönemde sivilce probleminden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvururlar. Bu yöntemlerden en çok tercih edilen ve uygulanan yöntem kil maskesi yöntemidir. Peki, kil maskesi nasıl yapılır?

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kil maskesinin; cildin yenilenmesini sağlamak, gözeneklerin açılmasında etkilidir, cildin onarılmasını ve beslenmesini sağlar, siyah nokta ve sivilceleri yok etmede etkilidir. Ölü hücreleri temizleyerek kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Bütün Ciltler İçin Kil Maskesi

Bütün cilt tiplerine uygulanabilen kil maskesi tarifi şu şekildedir;

Malzemeler: 1 çay kaşığı kil, 2 tane aspirin, 1 çay kaşığı limon

Yapılışı: İlk önce aspirinleri ezerek toz haline getirin. Bir tas içine koyulan kilin üzerine önce limonu sonra da aspirini ilave edin ve iyice karıştırın. Uygun kıvama geldikten sonra maskeyi cildinize sürerek 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi 10 günde bir tekrar edebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Malzemeler: 1 adet limonun yarısı, yarım yemek kaşığı elma suyu, yarım yemek kaşığı portakal suyu, 1 kaşık beyaz kil.

Yapılışı: Bütün malzemeleri bir kap içine koyarak, maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kez uygulanabilir.

Normal Ciltler İçin Kil Maskesi

Malzemeler: Üçünden de yarım kaşık olmak üzere; gül suyu, limon suyu ve kil

Yapılışı: Malzemelerin tümünü bir kap içine koyup karıştırın. Daha sonra bu maskeyi parmaklarınızla cildinize masaj yaparak yayın. Kuruyana kadar bekledikten sonra, yüzünüzü bol su ile yıkayın. Bunu haftada bir kez uygulamak yeterli olacaktır.

Sivilceler İçin Kil Maskesi

Malzemeler: 1.5 yemek kaşığı kil, 30 gram gül suyu, 50 gram maden suyu,

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kap içinde karıştırın ve cildinize sürün. Kuruyana kadar bekleyin, kuruduktan sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Daha sonra maden suyu ve pamuk ile yüzünüzü silin.

Bu maskeyi 3 günde bir uygulamak yeterli olacaktır. Fakat verimli sonuç alabilmek için 3 hafta boyunca uygulanması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz