Ana Sayfa Sağlık Ağız Çevresinde Sivilceler Nasıl Geçer?

Ağız Çevresinde Sivilceler Nasıl Geçer?

0
Ağız Çevresinde Sivilceler Nasıl Geçer?
Ağız Çevresinde Sivilceler Nasıl Geçer?

Kimyasal yöntemler kullanıldığında iyi bir sonuç verse de kullanımı süreklilik ister. Kullanmayı bıraktığınızda sivilce oluşumu tekrar başlar. Bu yüzden mecbur kalınmadıkça kimyasala başvurmamak gerekir.

Sivilceleri Geçirmenin Doğal Yolları Nelerdir?

Sivilcelere iyi gelen birçok doğal ürün vardır. Bunlardan birkaçı şunlardır: maya maskesi, limon, soda, deniz suyu, kükürt sabunu, keçi sütü sabunu, çay ağacı yağı.

Limon Yüze Nasıl Uygulanmalıdır?

Limon, direkt uygulandığında da etkili bir sonuç verir ancak bal ve yoğurt ile karışım halinde de uygulanabilir. Limonun pH değeri sebebiyle asitlik özelliği fazladır, bu sayede sivilceleri kolayca kurutur.

Sabun Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sabun direkt sivilceye uygulanmaz. Aksi takdirde sivilcenin etrafına dağılmasına sebep olur. Sabun ilk önce elde köpürtülüp sivilceli cilde de el ile uygulanmalıdır. Keçi sütü sabunu ve kükürt sabunu sivilceleri kurutmakta çok etkilidir ancak sivilceyi kuruttuğu gibi cildi de kurutur. Bu yüzden sabun ile yıkadıktan sonra cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak için nemlendirici sürülmesi gerekir.

Soda ve Deniz Suyu Nasıl Kullanılır?

Deniz suyu, yaz aylarında kullanımı oldukça kolay olan ve sivilcelere en iyi gelen yöntemdir. Su ile yıkar gibi deniz suyu ve soda ile yüz yıkanır. Aslında bunlar ekstra bir yöntem değil, kullanılacak su çeşididir.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Aktarlarda bulunabilen çay ağacı yağı direkt sivilcelerin üzerine uygulanır. Sivilcelere en iyi gelen yöntemlerden biridir. Çay ağacının diğer ürünleri (sabun gibi) ile birlikte kullanımı daha da etkili olur.

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya maskesi yapılırken kuru maya tercih edilir ve cilt tipine göre maskenin malzemeleri değişir. Yağlı cilde sahip olan kişiler kuru maya ile limon suyunu karıştırarak bu maskeyi elde edebilir. Kuru cilde sahip olan kişiler ise kuru maya ile sütü karıştırırsa daha etkili bir sonuç elde eder.

Sivilceler Geçtiğinde Tekrar Oluşmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Sivilce oluşumunu tetikleyen fiziksel ve ruhsal sebeplerden uzak durulmalıdır. Stres, üzüntü gibi psikolojik etmenler sivilce oluşumuna sebep olur. Ayrıca yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. En önemlisi ise cildin bakımı (temizlik, nemlendirme) ihmal edilmemelidir.

Sivilceler Doğal Yöntemlerle Geçmediyse Ne Yapmak Gerekir?

Doğal yöntemler ile çözülemeyen sivilce sorunları için mutlaka bir hekime görünülmesi gerekir. Hekimin yazdığı ilaç ve kremler kullanılmalıdır. Hekime danışmadan piyasadaki kimyasal ürünler kullanılmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz