Vin Diesel’in Dublörü Kafa Üstü Çakıldı

Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni filmi olan 9’da sahneler çekilirken, dublör tarafından ortaya koyulan bir performans sahnesinde bir anda hiç beklenmedik durumla karşılaşıldı. Yüksek iki nokta arasında zıplarken bir anda dengesini kaybeden dublör, kendini 10 metre aşağıdaki sert zemine çakılı halde buldu.

Anında bilincini kaybettiği bilgisine ulaşılmasının yanı sıra, kafasının üzerine düşmesi ve başının kanlar içinde olması da gelen diğer bilgiler arasında. Dublörün ismiyle ilgili açıklama yapılmadığı gibi, sağlık durumunun son derece ciddi olduğu ve ameliyat gerektiren bir sürece başlanacağı açıklandı.

10 Metreden Kafa Üstü Yere Düştü

Fast and Furious isimli efsane serinin çekildiği platoda bir anda herkesin ağzını açık bırakan kaza meydana geldi. Balkon sahnesi olarak tanımlanan bir sahnede, yüksek yerden atlayacak şekilde bir çekim yapılması gerekiyordu. Bu tarz sahneler için sinema sektöründe genellikle pek çok oyuncu tarafından dublör kullanıldığı için, Vin Diesel tarafından da bu tarz sahnelerde dublöre başvuruluyor. Dublörün kabloya bağlı bir şekilde balkonda bulunduğu bir esnada aniden güvenlik kablosunda incelme ve kopma durumunun meydana geldiği bilgisi paylaşıldı.

Dublörün Durumu Çok Ciddi

Dublörün ismi bilinmediği gibi, yaşı veya nereli olduğuyla ilgili bilgiler de kamuoyuyla paylaşılmadı. Sete gelen helikopter, kafa üstü 10 metre yükseklikten bir anda yere çakılan dublörün hayati tehlikesi bulunduğu için Londra’da hastaneye sevkini sağladı. Kısa süre içerisinde durumuyla ilgili tekrar bir açıklama yapılacağı öğrenilirken, dublörün halen hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Yaşamını tehdit edebilecek pek çok komplikasyon ortaya çıkma ihtimali bulunduğu için, uzmanlar her türlü detay üzerinde uzun süre tetkikler yaparak duracaklarını belirttiler. Dublör bir süre yoğun bakımda kalacak ve ameliyatlara girmeye başlayacak.

0 Paylaşımlar

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam