Ana Sayfa Sağlık Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

0
Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?
Sivilce Lekeleri

Sivilce lekeleri nasıl geçer; sivilceler genellikle ergenlik döneminde hormon kaynaklı çıkar. Bu nedenle ergenlik döneminde sivilceler herkesin korkulu rüyası olur. Bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatmak için, sivilceler ile doğru yöntemler dahilinde savaşmak gerekir. Sivilceler genellikle ergenlik dönemine çıkan cilt sorunlar olsa da, yağlı ciltlere sahip kişilerde hayatının genel döneminde de görülebilir. Ya da vücut geneline hormon dengesizliği gibi durumlar söz konusu olduğundan sivilce sorunu ile karşılaşabilir. Bu nedenle sivilceler ve geride bıraktığı izlerden sağlıklı ve doğal bir şekilde kurtulmanın yolu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Sivilce lekeleri nasıl geçer, öncelikle doğal ürünler ile doğal maske uygulamalarından yardım almalısınız. Böylelikle cilt sağlığınızı da korumuş olursunuz. Sivilce lekeleri için, sayısız doğal maske ve peeling uygulamaları vardır. Sizin için en uygun olan ürün doğrultusunda, maske tariflerini deneyebilirsiniz. Kalıcı sonuçlar alabilmek adına düzenli uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce lekeleri nasıl geçer ile alakalı, kalıcı çözümler sunan doğal maske tarifleri ile cilt sorunlarınızdan kurtulabileceksiniz.

Gül Suyu Maske Tarifi: Gül suyunun saf yapısı ile cilt üzerinden önemli bir etkisi bulunur. Normal günlerde de tonik olarak kullanabilirsiniz. Gül suyu cildin yağ dengesini düzenler ve sivilce oluşumuna izin vermez.

  • 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı gül suyu. Malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika cildinizde bekletin ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • 100ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı E vitamini. Malzemeleri karıştırın ardından cildinize yaklaşık 5 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Cildinizi ölü derilerden arındırır ve cildinizi besler.

Limon Maskesi: Limon içerdiği bileşenler ile doğal temizleyici görevi görür. Cilt bakım uygulamalarının her alanında tercih edilir. Ayrıca cildin yağ dengesini düzenler ve cilt sorunlarını önler.

  • 1 yemek kaşığı taze limon suyuna, 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Karıştırın ardından ocakta bir süre ısıtın. Daha sonra bir süre ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra maskeyi cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekletin, daha sonra cildinizi yıkayın. Limon maskesini 10 gün boyunca her gün uygulayabilirsiniz.
  • 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yumurta akı. Malzemeleri karıştırın. Ardından cildinize uygulayın. 20 dakika cildinize bekletin, daha sonra yıkayın. Maskeyi haftada en az 2 defa uygulayabilirsiniz. Böylece, sivilce lekeleri nasıl geçer sorunuzun yanıtını kalıcı olarak görebilirsiniz.
Sivilce Lekeleri

Bal-Tarçın Maskesi: Sivilce oluşumunu engeller ve mevcut sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.

  • 2 yemek kaşığı bal, 1 çay kaşığı tarçın. Malzemeleri karıştırın, ardından maskeyi masaj yaparak cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika cildinize bekletin, daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Bakımı: Temizleyici ve peeling etkisine sahip elma sirkesi ile cildinizi doğal bir şekilde arındırabilirsiniz. Elma sirkesi, kan dolaşımını hızlandırır. Ölü derileri yok eder ve hücreleri yeniler. Sivilce lekeleri nasıl geçer, elma sirkesi; sivilceleri kurutur ve doğal bir şekilde bakım sağlar.

  • Bir bardak suya, bardağın dörtte biri kadar elma sirkesi ekleyin. Daha sonra karışımı pamuk ile dairesel hareketler yaparak cildinize uygulayın. 10 dakika cildinize bekleyin ve sonra cildinizi yıkayın. Her hafta en az iki defa yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bir su bardağı yeşil çay, bardağın dörtte biri kadar elma sirkesi, 2 yemek kaşığı şeker. Malzemelerin hepsini karıştırın. Ardından cildinize uygulayın. 10 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın.

Çilek-Bal Maskesi: Gözeneklerin daha sıkı olmasını sağlar. Ayrıca sivilce oluşumlarını önler ve cilt sorunlarına çözüm sağlar.

  • 3 adet çileği püre kıvamına getirin. Ardından üzerine 2 çay kaşığı balı ekleyin. Daha sonra karışımı cildinize uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika kadar bekletin. Düzenli bir şekilde her hafta en az 2 defa uygulayabilirsiniz. Böylelikle kaliteli sonuçlar alabilirsiniz.

Karbonat Maskesi: Karbonat doğal temizleyici içeriğine sahiptir. Bu nedenle cildi ölü derilerden arındırır. Bakteri ve mantarları yok eder. Sivilce, siyah nokta gibi oluşumlarını önler ve cilt sorunlarına kalıcı çözümler sağlar.

  • Bir yemek kaşığı karbonat ve yeteri kadar suyu karıştırın. Ardından karışımı cildinize uygulayın. Masaj yaparak 3 dakika uygulayabilirsiniz. 15 dakika cildinize bekleyin, daha sonra yıkayın.

Sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce ve tüm cilt sorunlarınızdan kurtulmak için doğal çözümlerden yararlanmanız daha sağlıklı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz