Ana Sayfa Güzellik Saç Örgü Modelleri Neler, Nasıl Yapılır?

Saç Örgü Modelleri Neler, Nasıl Yapılır?

0
Saç Örgü Modelleri Neler, Nasıl Yapılır?
Saç Örgü Modelleri

Saç örgü modelleri neler ve nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, rahatlıkla saçlarınıza farklı örgü modelleri verebilirsiniz. Her ortama uyum sağlayan modelleri ile her sezon örgü modelleri dikkat çeker. Düğün, nişan vb. davetlerde ya da özel davetlerde, buluşmalarda, günlük aktivitelerinizde ve iş hayatınızda rahatlıkla örgü modellerini kullanabilirsiniz. Pratik ve püf noktalarını öğrendikten sonra, uygulamanızda da zamanla hız kazanacağınızı söyleyebiliriz. Zor gibi görünen örgü modelleri, ufak teknikler ile rahatlıkla yapılabilir. Bu nedenle öncelikle örgü modellerinin tekniğini öğrenmeli ve sürekli uygulamanızda fayda vardır.

Genel olarak dikkat çeken ve kullanılan saç örgü modelleri; taç örgü modeli, yandan örgü modelleri, şelale örgü modeli, Fransız örgü modeli, boksör örgü modeli, topuz örgü modeli, dağınık topuz örgü modeli, Hollanda örgü modeli, balık sırtı örgü modeli gibi sayısız saç örgü modelleri bulunur.

Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

Taç Örgü Saç Modeli

Dikkat çeken ve zor gibi görünen, taç örgü saç modelinin saç örgü modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Oldukça pratik bir şekilde yapabileceğiniz modelin farklı türleri de bulunur. Günden güne gelişen örgü modelleri ile her saç tasarımcısı kendi yorumunu dahil ederek farklı saç modelleri geliştirmektedir. Taç örgü modelini yapmak için; saçlarınızın her iki yan tarafından ayırarak örün. İki yanda da örgü oluşacaktır. Fakat, saçlarınızın arka bölümündeki görünüşüne de dikkat etmenizde fayda vardır. Daha sonra iki yanda bulunan örgüleri, tepe noktanızda bir tokayla tutturun. Hafif saçlarınızdan bir tutam alarak, önünüze kakül şekli verebilirsiniz. Romantik ve doğal örgü modeli ile klasik ve modern bir görünüm kazanırsınız. Sık saç modeliniz ile her ortamda dikkat çekici olabilirsiniz.

Yandan Örgülü Saç Modeli

Yandan örgülü saç modeli de farklı şekillere sahiptir. Genel olarak, saçlarınızı normal bir şekilde örün ve tercihinize göre sağ ya da sol tarafınıza örgüyü salaş ve gevşeterek getirin. Salaş bir görünüm elde etmeniz için örgüyü de dağınık ve salaş örebilirsiniz. Böylece yan örgülü modelinin salaş görünümüne sahip olabilirsiniz.

Şelale Örgü Saç Modeli

Şelale örgü saç modeli de diğer örgü modelleri ile günümüzde oldukça dikkat çeken ve günlük hayatta tercih edilen bir modeldir. Genç kızların da özellikle kullandığı örgü modeli diyebiliriz. Saçlarınızın ön üst bölümünden bir tutam alarak balık sırtı şeklinde örün, sadece tek fark aşağıya doğru gelen saç tutamı bırakarak, yeni saç tutamı almanızdır. Daha sonra örgüleri arka bölümünde birleştirin. Saç örgü modellerini daha iyi kavramak için, muhakkak görselleri inceleyin.

Saç Örgü Modelleri

Örgülü Topuz Modelleri ( Ters Yüz Örgü)

Örgülü topuz modelleri de saç örgü modelleri arasında, birbirinden farklı şekillere sahiptir. Dikkat çeken ve farklı bir görünüm elde edeceğiniz örgülü topuz modelinden bahsetmek istiyoruz. Saçlarınızı öne doğru alın, kafanızı aşağı doğru eğin ve ense bölümünden başlayarak ters şekilde saçlarınızı örün, ardından tepe noktasına geldiğinizde örmeyi bırakın ve kalan saçlarınızı toplayarak topuz modeli verin, küçük tel toka ile topuz şeklinde toplayın. Ense bölümünden başlayarak, topuza doğru uzanan örgü görünümü saçlarınızın arka ve ön bölümüne de farklılık ve bir gizem katacaktır. Farklı ve tarz olmak istediğinizde, deneyebilirsiniz. Ya da uzman ellerden yardım alabilirsiniz.

Kısa Saç Yan Örgü Modeli

Saçlarınız oldukça kısa ise örgü modellerini yapmayacağınızı düşünmeyin, küçük detaylar sayesinde sizlerde saç örgü modelleri ile hoş görünüme sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece, saçlarınızı bir yana ayırın ve tercih ettiğiniz sağ-sol bölüme doğru üst taraftan örmeye başlayın. Yana doğru ördüğünüz örgü şeklini daha sonra, kulağınızın üst bölümünde bir toka ile tutturabilirsiniz.

Yarım Balık Sırtı Modeli

Saçlarınız kısa ise ya da uzun saçlarınız varsa, üst bölümüne balık sırtı detayı ekleyerek farklı bir görünüm elde etmenizde mümkündür. Saçlarınızın sadece üst tepe noktasında, iki tane küçük saç tutamları ile balık sırtı örün, daha sonra başınızın en süt topuz bölümüne geldiğinizde bırakın ve örgüleri birbirine tutturun. Saç örgü modelleri arasında yer alan balık sırtı modeli için görseller size yardımcı olacaktır. Örgü saç modellerini, tarzınıza ve katılacağınız ortama göre belirleyebilirsiniz. Her biri şık ve farklı bir görünüme sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz