Ana Sayfa Sağlık Mide Botoksu Nedir, Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide Botoksu Nedir, Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

0
Mide Botoksu Nedir, Mide Botoksu Nasıl Yapılır?
Mide Botoksu

Mide botoksu; midenin belirli bölgelerine endoskopik ile Botilinum toksini enjekte edilmesi uygulamasına denilir. Günümüzde gerçekleşen tıbbı bir zayıflama yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Amaç, mide kaslarınızın kasılmasını önlemek, mide boşalma süresini geciktirerek kişinin iştah kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Mide botoksu nasıl yapılır ya da kimlere yapılır şeklinde önemli konular hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Böylelikle bilinçli bir şekilde işlem aşamasına geçebilirsiniz. Mide botoksu işlemi, obezite ameliyatı olmadığını belirtmek isteriz. Belirli durumlara ve kişinin içinde bulunduğu özelliklere göre, işlem görüp görmeyeceği belirlenmektedir. Vücut kitle indeksi gibi etkenlerde bu işleme uygunluğu sağlayan etkenler arasında yer alır.

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu işlemini yaptırmak için uygun özelliklerine sahip iseniz rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Oldukça kısa bir sürede gerçekleşen işlem esnasında, anestezi ile uyutulduğunuz için herhangi bir acı vb. durumlar hissetmezsiniz. İşlemi yaptırmak için uygun kişiler; diyet programları denediği halde hiçbir şekilde kilo veremeyenler, spor ile istenilen sonucu alamayanlar, vücut kitle indeksi 40’ın altında olan kişiler gayet rahat bir şekilde yaptırabilirler. Fakat; vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olanlara ve obezite hastalarına önerilmemektedir. Çünkü obeziteler de olumlu sonuçlar alınmayacağı öngörülmektedir. Bu nedenle obezite rahatsızlığı olan kişiler, obezite ameliyatı doğrultusunda farklı işlemlere yönelebilirler. Olumlu sonuçlar alabilmek adına, her şartı gerektiği gibi sağlamak gerekmektedir. Bu nedenle detaylı bir şekilde araştırmanız önem taşır.

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu; mideye endoskopik işlemle Botilinum toksini enjekte edilmesi uygulamasına denilmektedir. Kişinin zayıflaması ve kilo kaybına yol alması için yapılan bir tür cerrahi uygulamadır. Kesinlikle obezite ameliyatı değildir. Mide botoksu işlemi, ağızdan yaklaşık 20 dakika süre içinde gerçekleşen bir işlemdir.

Mide botoksu yaptırması uygun olan kişiler şöyledir:

  • Diyet ve spor ile istenilen kiloyu veremeyenler.
  • Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olanlara ve obezite hastalarından olumlu sonuç doğurmayacağı için önerilmemektedir.
  • Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan kişiler yaptırabilir.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu yaptırmak isteyenler öncelikle kendileri için uygun olup olmadığını belirlemeli ve bu yönde bir karar vermelidir. Ardından gerekli uygulama aşamasına geçilir. Mide bölgesinde, ülser gibi rahatsızlıkları olan kişilerin öncelikle ilgili sorunlardan kurtulması önerilmektedir. Hastalığın tedavisi bittiğinde doktorunuz tarafından uygun görülme durumuna göre mide botoksu işlemini başlatabilirsiniz.

Mide botoksu nasıl yapılır, işlem süreci şöyledir:

  • Mide botoksu işlemi, endoskopik yöntemle ile ağızdan girilerek uygulanır.
  • Kesi işlemi yapılmamaktadır.
  • İşlem süresi yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.
  • Hastalar, işlem öncesinde anestezi ile uyutulmaktadır.
  • İşlem görmüş kişilerin daha sonra 2 saatlik gibi bir süre dinlenmesi önerilir.
  • Mide botoksu yaptıranlar, üç günlük süre dahilinde kontrol edilir. İştah kaybı durumu, iştahta azalma gibi mevcut durumları kontrol edilir ve süreç takip edilir.
  • İşlem etkisini yaklaşık 2 -3 gün içinde gösterir. Yaklaşık iki hafta sonra kilo verme aşamasına geçilmektedir.

Mide Botoksu İşleminde Önemli Noktalar

Mide botoksu işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar, öncelikle kimlerin olabileceğidir. Spor aktivitelerini düzenli bir şekilde yaptığı halde hiçbir şekilde kilo veremeyenler için uygun bir yöntemdir. Aynı şekilde diyet programları dahilinde zayıflayamayanları da kapsar. Tabii her kilolu kişi mide botoksu işlem sürecinden geçemeyebilir. Çünkü vücut kitle indeksi önem taşır. Kitle indeksinin 40’ın altında olması gerekmektedir. Obezite ameliyatı olmadığından, herkesi içeren bir işlem değildir. İşlem öncesinde, mide ve bağırsak sisteminiz ile alakalı sorunlarınız varsa, öncelikle rahatsızlıklarınızı tedavi ettirmeniz gerekmektedir.

Mide Botoksu

Mide botoksu yaptırmak isteyenler öncelikle, uzman bir doktor ile görüşme yapabilir ve bilinçli bir şekilde ilerleyebilir. İşlem öncesi, işlem sonrası ve yan etkileri gibi durumları hakkında kişilere göre farklılıklar doğurabileceği için bizzat görüşmenizde fayda vardır. Genel olarak sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmeniz için, işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olması gerekir. Bunun içinde, içinde bulunduğunuz herhangi bir mide rahatsızlığı vb. gibi durumların olmaması gerekmektedir. Kısa sürede gerçekleşen işlem için, uygun özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız. Alanında uzman bir doktor ile görüşme yaparak ilerleyebilirsiniz. İşlem sonrası kilo veren ve zayıflayan kişiler mevcuttur. Fakat, kişinin fiziksel özellikleri ve irade durumlarına göre farklılıklar gözlemlenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz