Ana Sayfa Güzellik Limon Cilde Parlaklık Badem Gençlik Katıyor

Limon Cilde Parlaklık Badem Gençlik Katıyor

0
Limon Cilde Parlaklık Badem Gençlik Katıyor
Limon ile Cilt Bakımı

Cilt bakımı ve güzelliği sağlayan etkenlerden en önemlisi, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller karşılandığında, daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak kaçınılmazdır. A vitamini; dokuların, cildin sağlıklı olmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendiren özelliğe sahiptir. Havuç, zengin bir A vitamini kaynağı olan besindir. E vitamini; yaraların çabuk iyileşmesi, yaşlanmanın cilt üzerindeki belirtilerinin engellenmesi, cildin daha parlak olması ve kırışıklıkların hafiflemesine katkı sağlar. Özellikle yeşil yapraklı sebzelerde bulunur. C vitamini; bağ dokusunu destekleyici özelliğiyle, cildin daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç, tırnak sağlığı üzerinde de etkilidir. Bu açıdan, güçlü bir C vitamini deposu Limon meyvesi; cilt sağlığı, parlaklığı için özellikle tüketilmesi önerilen besinler arasındadır. Limon cilde parlaklık badem gençlik katıyor, bu nedenle cilt bakımınızı doğal bir şekilde gerçekleştirmek için, doğal besinlere ve meyve, sebze maskelerine yönelmeniz gerekir.

Limon Cilde Parlaklık Kazandırıyor

Limon cilde parlaklık badem gençlik katıyor. Her vitaminin vücut döngüsünde önemli bir işlevi vardır. Vitaminlerin her biri, vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Aynı şekilde cilt sağlığı üzerinde de önemli etkileri bulunur. C vitamini, bağ dokusunu destekleyici özelliği ile cildin daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.  Cilt güzelliğine yardımcı olduğu gibi, saç ve tırnak sağlığı üzerinde de etkilidir. Güçlü bir C vitamini deposu olan Limon; cilt sağlığı ve parlaklığı için özellikle tüketilmesi önerilen besinler arasında yer alır. Çinko minerali; cildin ve kasların erken yaşlanmasını önler. Hücre yenilenmesini destekler ve cildi güzelleştirir. Aynı zamanda tırnakları güçlendirir ve saç dökülmesini önler. Vücudun ihtiyacı olan çinko; kavrulmamış ceviz, fındık ve badem gibi kuruyemişlerde bulunur. Ayrıca, kuru baklagiller ve kırmızı ette karşılar. Kuruyemişlerin özellikle; tuzlanmamış, kızartılmamış ve işlem görmemiş olanları tercih edilmesi gerekir. Limon ve bademin cilde kattığı güzellikler nedeniyle; limon cilde parlaklık badem gençlik katıyor diyebiliriz.

Badem Cilde Gençlik Katıyor

Çinko; cildin ve kasların erken yaşlanmasını önleyicidir. Hücre yenilenmesini destekler, cildi güzelleştirir. Aynı zamanda tırnakları güçlendirir, saç dökülmelerini önler. Vücudun ihtiyacı olan çinko; kavrulmamış ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişlerde bulunur. Kuru baklagiller ve kırmızı ette de yer alır. Kuruyemişler; tuzlanmamış, kızartılmamış ve işlem görmemiş şekilde tüketilmelidir. Badem güçlü bir şekilde çinko içerir, hücre yenileyici özelliğiyle yaşlanmayı geciktirir. Bu özelliği ile badem cilde gençlik katıyor denilebilir. Cildi besler, ihtiyacı olan minerali karşılar ve cilt sağlığını korur. Badem tüketebilir ya da badem yağını; cilt bakımı maske-peeling uygulamalarınıza dahil edebilirsiniz.

Limon ve Badem Cilt Bakımı

Limon cilde parlaklık badem gençlik katıyor. Limon ve badem içerdikleri vitamin-mineraller ile cilde güzellik katar. Bu nedenle, günlük ve haftalık bakım rutinlerine ekleyebilirsiniz. Doğal bakım uygulamaları dahilinde özenli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Limon suyunu cildinize direk uygulayabilir ya da çeşitli besinler ile cildinize maske yapabilirsiniz. Bal, karbonat, yoğurt vb. besinler, sebze ve meyveler ile doğal maskeler hazırlayabilirsiniz.

Limon ile Cilt Bakımı

Cilt Üzerinde Etkili Diğer Besinler

Limon cilde parlaklık badem gençlik katıyor, cilt güzelliğine etki eden diğer besinler şöyledir:

  • Cilt sağlığını korumak için, özellikle lifli besin tüketimi ön plana çıkarılmalıdır. Lifli besinler, vücuttaki toksinlerin atılmasına, vücudun arınmasına yardımcı olur. Bu açıdan özellikle; Brokoli, enginar ve kereviz gibi sebzeler tüketilebilir. Brokoli cildi esnek ve genç tutar. Haftada en az bir defa pişmiş olarak tüketebilirsiniz.
  • Kereviz içerdiği K vitamini sayesinde, kan dolaşımını destekler.
  • Brokoli, güneş hasarını onarır, cildi korur.
  • Enginar günlük lif ihtiyacının, yüzde 25-30’unu karşılar. Enginar vücuttaki iltihaplanmaları, kızarıklıkları azaltan bir antioksidan özelliğindedir.
  • Kefir; cilt güzelliğine ve parlaklığına olumlu etkiler sağlar. Yağlanmayı, kepeklenmeyi önler, saçları kuvvetlendirir. İçerdiği mikroorganizmalar ve mayalar; bağırsakta belirli reaksiyonlara sebep olur ve sindirimi düzenler. Cildi daha sağlıklı hale getirir. Gün içinde en az bir bardak kefir tüketimi, parlak cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Susuz kalan vücut dahilinde cilt kurur, kırışıklıklar artar. Günde en az 2.5 litre su tüketmek, cilt sağlığını korur.
  • 1 fincan yeşil çay tüketimi de cilt sağlığını destekler.
  • Bitter çikolata; flavonoidler ve antioksidan madde içerir. Cilt dostu ve güneş hasarına karşı koruyucudur. İçerisindeki kakao, atardamarları genişletir ve cilde giden kan miktarını artırır. İçindeki kakao oranının yüzde 70 olması önem taşır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz