Kibariye Eşinin Borcu İçin Evini Yarı Fiyatına Sattı

Kibariye, kendisinden 19 yaş küçük olan eşi Ali Küçükbalçık ile aldığı kararla mecburen evini satışa çıkardı. Bakırköy’de bulunan evin normal fiyatı ortalama 3 milyon 1 40 bin Türk Lirası olarak tanımlanıyor fakat kısa süre içerisinde alıcı bulunmasıyla ilgili zorunluluk nedeniyle çok düşük bir bedelle satılması yönünde karar alındı. Kibariye tarafından Bakırköy’de satın alınan evin günümüzdeki değeri 3 milyon TL’nin üzerinde olmasına rağmen, bir süre önce satışa çıkarılan ev için 1 milyon 390 bin Türk Lirası ücretle anlaşma sağlandı.

Ali Küçükbalçık’ın Borcu 10 Milyon Türk Lirası

Eşi tarafından piyasada pek çok farklı şirketle iş yapılmış fakat sürekli olarak zarar edilmesi ve borçların katlanması nedeniyle, eşinin toplamda 10 milyon Türk Lirası’na ulaşan borcu ortaya çıkmıştı. Bu süreçte eşinin her açıdan yanında olmayı kabul eden Kibariye ise, ilk olarak 3 milyon Türk Lirası değerinde olan evini satışa çıkarmayla işe başladı. Bu evin satılması için öngörülen fiyat 2,5 milyon Türk Lirası olmasına rağmen, hiçbir alıcının çıkmamış olması nedeniyle bir süre sonra gelen teklifler değerlendirilmeye başladı.

Ödemeyi en hızlı şekilde en yüksek tutardan yapabilecek kişiyle yapılan görüşmede ise 1 milyon 390 bin Türk Lirası’na anlaşma sağlandı. 58 yaşındaki Kibariye’nin sattığı evden sadece birkaç ay daha bekleyememesinden kaynaklanan zarar tutarı 1 milyon 750 bin Türk Lirası olarak hesaplandı.

3 Milyon TL Değerindeki Ev 1.39 Milyon TL’ye Satıldı

Normalde hem lokasyonu hem de evin boyutu ve yapısıyla ilgili özellikleri göz önünde bulundurulduğunda çok daha yüksek bir tutara satılabileceği öngörülüyordu. Satılan evden gelen paranın tamamının direkt olarak Ali Küçükbalçık’ın borcuna gittiği tespit edildi.

0 Paylaşımlar

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam