Ana Sayfa Güzellik Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler Nasıl Yapılır?

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler Nasıl Yapılır?

1
Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, günlük hayatın içinde önemli bir yere sahiptir. Gün içinde cildin maruz kaldığı, toz, kir, nem, çevresel faktörler vb. durumlar cildin nem dengesini kaybetmesine, renk tonunun değişmesine ve cilt üzerinde ölü derilerin oluşmasına neden olur. Bu nedenle, günlük bakım rutinleri ve haftalık yapılması gereken belli başlı bakım rutinleri vardır. Cilt üzerindeki gözeneklerde zaman içinde genişleyebilir, bunun da önüne geçebilmek için tonik kullanabilir, ayrıca gözenek sıkılaştırıcı maskeler dahilinde maske bakımı yapabilirsiniz.

Evde Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler Nasıl Yapılır?

Evinizde pratik bir şekilde, gözenek sıkılaştırıcı maskeler hazırlayabilir ve kolayca cildinize uygulayabilirsiniz. Günün ya da haftanın belirli günlerinde kendinize ayırdığınız yarım saat ya da kırk dakika kadar bir süre de daha güzel ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yoğurt-Salatalık-Kaymak Maskesi

Malzemeler:

2 kaşık yoğurt, yarım salatalık ve 1 yemek kaşığı kaymaktır.

Salatalığı rendeleyin, ardından yoğurt ile salatalığı karıştırın. Karışımın üzerine kaymağı ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar, yedirerek karıştırın. Krem kıvamına geldiğinde, hazır vaziyetteki maskeyi, temizlenmiş cildinize sürün. Maskeyi cildinize 10 dk. kadar bekletin. Daha sonra, soğuk suyla cildinizi yıkayabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler, cildinizi nemlendirirken cilt gözeneklerinizin de sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Şekerli-Limonlu Maske

Malzemeler:

2 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşık zeytinyağı, birkaç damla taze limon suyu.

Bir kabın içinde malzemeleri karıştırın. Kreme kıvamına gelene kadar, malzemeleri karıştırmanız gerekiyor. Ardından hazırladığınız maskesi, arınmış cildinize uygulayabilirsiniz. Peeling etkisi nedeni ile dairesel masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık bir dakika beklettikten hemen sonra soğuk suyla cildinizi yıkayın. Her hafta birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı-Limon Suyu Maskesi

Malzemeler:

Bir adet yumurtanın akı, birkaç damla limon suyu.

Bir kabın içinde malzemelerin hepsini karıştırın, daha sonra temiz cildinize maskeyi uygulayın. Maske cildinizde kuruduktan sonra, soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

gözenek sıkılaştırıcı
Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Domates Suyu Maskesi

Malzemeler:

1 adet domates, blender.

Domatesin kabuklarını soyduktan sonra blenderden geçirebilirsiniz. Elde ettiğiniz domates suyunu, temiz cildinize sürebilirsiniz. Dilerseniz domatesi ezerek de suyunu çıkartabilirsiniz. Posası dahilinde de cildinize sürmenizde herhangi bir sakınca yoktur. 10 dakika kadar domates suyunu cildinizde beklettin sonra, yıkayabilirsiniz. Domates suyunu sürdükten sonra, cildinizdeki gerilmeye, hareketlenmeyi hissedeceksiniz. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler arasında yer alan domates suyunu sürekli uygulayabilirsiniz.

Buğday Unu-Limon Maskesi

Malzemeler:

Yarım bardak ılık su, bir kaşık limon suyu, 3 kaşık un.

Bir kabın içinde malzemeleri iyice karıştırın, krema kıvamına getirene kadar karıştırmalısınız. Ardından, temiz cildinize maskeyi uygulayın. Maskeyi cildinizde yaklaşık 20 dk. bekletmeniz kafi gelecektir. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler arasında yer alan, özel maskeyi haftada birkaç defa uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkeli Maskesi

Malzemeler:

Bir fincan kadar elma sirkesi, bir fincan içme suyu

Bir sprey şişesi içinde, ikisini güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra karışımı, pamukla cildinize sürebilirsiniz. Yaklaşık iki dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Elma sirkesi, antioksidan özelliği ile toksinleri cilt üzerinden atacaktır. Karışımı, her sabah cildinize sürebilirsiniz. Böylece, cilt gözeneklerinin sıkılaşmış yapısını görebilirsiniz. Ayrıca, cilt temizliği de ön plana çıkacaktır.

Süt- Yaş Maya Maskesi

Malzemeler:

Bir yemek kaşığı kadar yaş maya, bir yemek kaşığı süt

Bir kabın içinde, yaş mayayı ve sütü yedirerek karıştırın. Mayanın erimesine özen gösterin. Karışım krem kıvamına gelene kadar karıştırın, ardından temiz cildinize uygulayın. Boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar beklettin sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maske, cilt gözeneklerinizi sıkılaştıracak ve cildinize ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Portakallı Aloe Vera Maskesi

Malzemeler:

Bir adet orta boy portokal, bir kaşık aloe vera jeli.

Portakalın suyunu sıktıktan sonra, bir kabın içinde portakal suyunu ve jeli karıştırın. Hazırladığınız karışımı, temiz cildinize uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Her hafta birkaç defa düzenli bir şekilde uygulayabilir ve etkin sonuçlarını hissedebilirsiniz. C vitamini yönünden zengin meyveler, cildinizi besler, gençleştirir ve cilt gözeneklerinizin de sıkılaşmasını sağlar.

Yumurta-Süt Karbonat Maskesi

Malzemeler:

Yarım su bardağı süt, bir yemek kaşığı karbonat, bir yumurtanın akı

Sütü ılık olacak şekilde ısıtın, daha sonra bir kabın içine karbonatı ve yumurtanın akını ekleyin. Malzemelerin birbirine karışmasını sağlayacak şekilde, bir kaşık ile güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı, pamuk ile cildinize sürebilirsiniz. Dairesel hareketler ile masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık 15 dk. sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler arasında yer alan, maskelerin her biri cildinizi gençleştirecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz