Etek Kombinleri Nasıl Olmalı?

Her ortama uyacak etek kombinleri sizlerle. Etek kombinleri nasıl yapılır? Daha güzel ve şık görünüm için etek kombini önerileri.

Etek kombinleri nasıl olmalı açısından, yaz kombinlerini değerlendirdiğimizde karşımıza şık ve hoş görünümlü kombinler çıkmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez kombinleri arasında, elbiseler gibi etek modelleri de yer alır. Uzun etek modelleri, özellikle pileli etekler günümüzde ilgi çeken popüler etekler arasındadır. Her zaman olduğu gibi mini etekler de farklı modelleri ile yaz aylarının, tatilciler tarafından özellikle tercih edilir. Uzun ya da kısa salaş görünümlü etek modelleri ile şık bir görünüm elde etmeniz oldukça kolaydır. Gece ya da gündüz tercihinizde farklı modellerini tercih edebilirsiniz. Gündüz daha sade; kot etekler, ya da uzun salaş pileli modeller, önden ya da yandan yırtmaç detayı bulunan modeller de ilgi çekici modeller arasındadır. Geceleri ise parti ya da eğlenmek için gideceğiniz herhangi bir yere uygun şekilde etek seçimi yapabilirsiniz. Etek kombinleri ile; etek modelleri ve üst kombinleri, aksesuar detayları; çanta, ayakkabı, takı vb. ürünler ile oldukça gösterişli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etek kombinlerinde dikkat etmeniz gereken detaylar:

  • Eteğin modeli, kumaşı vb. özellikleri doğrultusunda, üst giysi tercihini pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Renk uyumu da dikkat çeker. Yaz aylarında daha açık tonlar ve kot eteklerle hoş kombinler yapabilirsiniz. Kot mini bir etek ile üzerine beyaz ya da farklı desenli kısa bir bluz ile kombin yapabilir, kalın topuklu ayakkabı ile günlük bir kullanım haline getirebilirsiniz.
  • Eteğin uzun ya da kısa olması da üst bluz seçiminde dikkat edilmesi gereken noktadır. Çünkü, kısa-mini bir eteğin üzerine uzun bluz seçimi yapabilirsiniz. Fakat, uzun etek modellerinin üzerine uzun üst giyim ürünlerini tercih edemezsiniz. Bu açıdan etek kombinlerinde de dikkat etmeniz gerekir.

Etek Kombinleri Nasıl Yapılır?

Etek kombinleri yaparken daha hoş bir görünüm kazanmak için, gerekli noktalara dikkat ederseniz gayet şık olabilirsiniz. Eteğin modeli, kısa ya da uzun olması, desenli ya da düz olması, kumaş türü, rengi vb. detaylar bütünleyici kombin de bilmeniz gereken detayları barındırır. Çanta seçimi ve ayakkabı seçimi de etek ve üst giysinin rengini ve görünümünü tamamlayıcı role sahip olmalıdır. Her biri kendi içinde ayrı değerlendirildiği gibi bir bütün olarak da özenli bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.

Etek kombinleri nasıl yapılır, şöyle:

  • Etek seçimi, vücut hatlarına uygun şekilde seçmelisiniz. Sizin vücut hatlarınıza, daha kısa ya da uzun etek modelleri uygun olabilir. Ya da sadece kısa etekler ile daha şık olabilirsiniz. Bunun ayrımına da varmak gerekir. Vücut tipinize göre eteğin boyutunu belirledikten sonra, etek modelini tercih edebilir ve kombine başlayabilirsiniz.
  • Eteği, yaz aylarında daha kısa bir bluz ile kombin yapabilirsiniz. Eteğin boyu bu noktada önemli değildir. Kısa bluzlar, uzun ya da kısa etekler üzerinde oldukça şık durur. Tabii kısa bluzları vücut ölçülerinize göre karar vermelisiniz. Göbek, karın yağları vb. durumlarda kısa bluzlar hoş bir görünüm sağlamaz. Bunun yerine, kısa etek ile uzun bluzları tercih edebilirsiniz. Böylece, fazla kilolarınız belli olmaz ve daha şık görünürsünüz.
  • Kısa ya da uzun etek modelini yine aksesuarlar ile tamamlamanız gerekir. Günlük seçiminize şapka da ekleyebilirsiniz. Şapka, ayakkabı, çanta, takı vb. ürünler her biri birbiri içinde şık ve hoşluğu yaratacak görüntüye sahip olmalıdır.
  • Etek kombinleri ile; gündüz giyim, özel davetler, buluşmalar, işyeri vb. sayısız alana uyum sağlayacak şekilde kombin yapabilirsiniz.
Etek Kombinleri

Trend Etek Kombinleri

Etek kombinleri doğrultusunda, yaz aylarında trend kombinler arasında tabii ki kısa ya da uzun etekler üzerine giyilen kısa bluzlar yer alır. Aynı şekilde pileli etek modelleri de geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda dikkat çekmektedir.

Trend etek kombinleri şöyle:

  • Etek modellerine göre, kısa bluz kombinleri. Ayakkabı seçimi ise kalın topuklu beyaz ya da renkli ayakkabılar olabilir.
  • Pileli etek modelleri ile üzerine daha sade renklerde kısa bluzlar. Ayakkabı olarak spor ya da topuklu tercihi yapabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre, bu konuda seçim yapmanız daha uygun olacaktır.
  • Etek kombinlerinde ve yaz trend kombinler de dikkat çeken detaylardan biri de küçük hasır çanta modelleridir.
  • Etek kombinlerini, ayakkabı, üst giyim, şapka, çanta ve takılar ile daha şık bir hale getirebilirsiniz.
0 Paylaşımlar

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam