Akut İnme Müdahalesinde Bakanlık Kararı

Akut inme krizleri geçiren kişilerin bu alanda uzman olan doktorları bulması, krizlerinin tam anlamıyla ortadan kaldırılabilir hale getirilmesi sağlanacak.

Sağlık Rehberi
Sağlık Rehberihttps://saglikrehberi.com.tr
Türkiye'nin Sağlık ve Yaşam Rehberi

İçerikleri

Türkiye’de en çok karşılaşılan acil sağlık başvuruları arasında yer alan inme için bakanlık yeni bir liste hazırlanacağını ve bu listenin binlerce doktoru içerecek şekilde belirleneceğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde tüm doktorlar tarafından değil, her bir kurum bünyesinde belirli doktorlar tarafından akut inme rahatsızlıklarına yönelik müdahale olanağı bulunacağı açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre özellikle doktorların hangi durumların kendi alanları dahilinde olacağı ve hangilerinin bakanlık tarafından açıklanacağı ise ilerleyen zamanlarda detaylandırılacak. Akut inme rahatsızlıklarında kişinin kusursuz bir şekilde sağlık desteği alabilmesi için, belirlenen doktorların bu alanda özellikle eğitim alacakları ve detaylı müdahale haklarına sahip olacakları belirtildi.

Akut İnme İçin Doktorları Bakanlık Belirleyecek

Akut inme krizleri geçiren kişilerin bu alanda uzman olan doktorları bulması, krizlerinin tam anlamıyla ortadan kaldırılabilir hale getirilmesi sağlanacak. Bu sürecin olabildiğince desteklenmesi, ülkenin dört bir yanında sorunsuz şekilde işleyebilir hale getirilmesi isteniyor. Hastanelerde nöbet durumları da dahil olmak üzere tüm detaylar göz önünde bulundurulacağı için, sistemin sorunsuz şekilde uygulanabilmesi amacıyla programların dağıtılması bekleniyor.

Türkiye’de Yılda 100.000 Kişi İnme Geçiriyor

Ülkemizde bugüne kadar acil servisler başta olmak üzere yapılan kayıtlarla birlikte özellikle her yıl 50 bin ila 100 bin arasında değişen rakamlarda inme kriziyle karşılaşıldığı biliniyor. Bu nedenle Türkiye genelinde binlerce vakanın başarılı sonuç alınabilir hale getirilmesi, bu rahatsızlıktan ötürü ortaya çıkabilecek etkilerin minimuma indirilebilmesi için bakanlık özel bir adım attı.

Gelecekte her bir hastanenin veya yerel sağlık kuruluşunun kendi akut inme müdahale birimlerinin olacağı bildirildi. Bu kişiler tarafından alınacak olan ekstra eğitimlerin yanı sıra, yetki alanları ve nitelikleri de direkt olarak Sağlık Bakanlığınca detaylandırılacak ve açıklanacaktır.

Yazarı Takipte Kal!

Sağlık Rehberi
Sağlık Rehberihttps://saglikrehberi.com.tr
Türkiye'nin Sağlık ve Yaşam Rehberi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz