Ana Sayfa Güzellik Akne İçin Doğal Maske Tarifleri Neler, Nasıl Yapılır?

Akne İçin Doğal Maske Tarifleri Neler, Nasıl Yapılır?

0
Akne İçin Doğal Maske Tarifleri Neler, Nasıl Yapılır?
Akne İçin Doğal Maske

Cilt üzerinde oluşan; akne, sivilce, leke vb. durumlara karşı etkili çözümler arasında evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz, doğal içerikli maskeler yer alır. Akne maske tarifleri ile sizlerde evinizde pratik bir şekilde cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Evinizde bulunan belirli meyve ve sebze, bitkisel ürünler ile birkaç dakika içinde hazırlayabileceğiniz ürünler ile cildinize bakım yapabilirsiniz. Böylece cildiniz sorunlarından kurtulur ve daha parlak, genç cilde sahip olursunuz. Cilt bakımı açısından, evde yapabileceğiniz sayısız maske tarifleri ve kürleri vardır.

Doğal Akne Cilt Maskeleri

Doğal akne maske tarifleri ile kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Düzenli aralıklar ile cildinize uyguladığınızda tüm cilt sorunlarınızdan kurtulacağınızı belirtmek isteriz. Maskelerin her birini haftada en az iki defa uygulayabilirsiniz. Fakat cilt yapınızın özelliğine göre, artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Ayrıca, evinizdeki farklı meyveler, sebzeler ve bitkisel yağlar ile özel maske karışımları hazırlayabilirsiniz.

Kil Maske Tarifi:

Organik kil, hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle, cildi tüm kirden ve ölü derilerden arındırır. Cilt sorunlarının önüne geçer ve cildinizin daha parlak ve bebeksi yumuşaklık kazanmasını sağlar. Akne maskeleri doğrultusunda uygulayabileceğiniz gibi cilt üzerindeki tüm sorunlar için haftada en az iki defa uygulayabilirsiniz. Temiz ve arınmış cildinize uygulamanız daha da etkili olacaktır.

Akne İçin Doğal Maske

Malzemeler: Bir yemek kaşığı kil, bir miktar su

Hazırlanışı; küçük bir kabın içine kili boşaltın, üzerine kıvamlı bir hale gelmesini sağlayacak şekilde su ekleyin. Fazla sıvı ve sulu olmamasını sağlayın. Cildinize sürdüğünüzde cilt üzerinde tabaka oluşturması gerekir. Daha sonra maskeyi, yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Cildinizde kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bal ve Limon Maske Tarifi:

Bal besleyici özelliğine sahiptir, ayrıca yenileyici özellikleri de bulunur. Hücre bileşenlerini canlandırır ve doğal güzelliğine kavuşturur. Limon ise doğal asit içeren yapısıyla temizleyici özelliğinin yanında, cildi nemlendirir ve canlandırır.

Malzemeler: bir çay kaşığı bal, birkaç damla limon ( taze sıkılmış )

Hazırlanışı: Küçük bir kaba balı dökün, ardından taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Kıvamlı bir hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra temiz cildinize uygulayın. 20 dakika kadar bekletin ve ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada iki ya da üç defa uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için daha fazla da uygulamanızda bir sakınca yoktur. Akne maskeleri

Akne maske tarifleri akne için kullanıldığı gibi, cildinizi nemlendirir ve doğal yapısına kavuşturur. Bu nedenle limon ve bal bakım açısından da oldukça önem taşır.

Nar, Bal ve Yulaf Maskesi:

Malzemeler: iki yemek kaşığı nar, bir bardak yulaf, iki yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Bir kabın içerisine, narı ekleyin üzerine yulafı ve balı ekleyin. Daha sonra karışımı yedirerek güzelce karıştırın. Hazır kıvama gelen karışımı, temiz cildinize uygulayabilirsiniz. 3 dakika süresince cildinize dairesel hareketler ile masaj yapın. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cilt üzerindeki ölü derileri yok edeceği için; sivilce, akne vb. durumlara müsaade etmeyecektir. Cildiniz daha genç bir görünüm kazanır. Ayrıca nemli ve ışıltılı bir cilde sahip olursunuz. Akne maske tarifleri her türlü cilt sorununun önüne geçecektir. Tarifler içindeki meyveler ayrıca; gözenek sıkılaştırıcı özelliklere, besleyici, nemlendirici vb. durumlara karşı da cilt bakım maskeleri olarak düzenli bir şekilde kullanılabilir. Her biri cildiniz ve sağlığınız açısından, doğal bileşenlere sahiptir.

Evde Maske Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde hazırlayacağınız,  akne maske tarifleri ve farklı maske tarifleri doğrultusunda belirli noktalara dikkat ettiğiniz sürece, daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

  • Maskeleri düzenli bir şekilde; haftada en az 2 ya da 3 defa uygulamanız gerekir.
  • Yüzünüzün, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenmesi ve arınmış bir cilde uygulamanız gereklidir.
  • Ayrıca, maskeyi cildinizde yeterli süre boyunca bekletmeniz önemlidir.
  • Maskeyi cildinize sürdükten sonra, hareket etmeden; mimik hareketleri ve yürümek vb. durumlar yapmadan, sırt üstü yatarak dinlenerek beklemeniz gerekir. Böylece, cilt sarkmalarının önüne geçebilirsiniz.
  • Akne maske tarifleri ve diğer maske tarifleri içeriğine; cilt yapınız doğrultusunda bitkisel yağlar ekleyebilirsiniz. Örneğin; cildiniz kuru ise kil içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz